Jak podaje portal "O2", w sieci dużo mówi się o nadużywaniu przez dziennikarzy TVP jednego z materiałów z Donaldem Tuskiem. Jeden z internautów obliczył, że użyte przez Tuska słowa "für Deutschland" (bez podania kontekstu wypowiedzi), użyt zostało aż 97 razy. Do sprawy odniósł się sam zainteresowany. Jak skomentował to były premier?

Donald Tusk komentuje zachowanie TVP

Niecodzienna statystyka dotycząca słów Tuska wykorzystanych w różnych materiałach TVP, pojawiła się w sieci 24 października. Słowa "für Deutschland" pochodzące z wywiadu udzielonego w niemieckiej stacji od stycznia tego roku zostały pokazane przez TVP do tej pory aż 97 razy. A rok się jeszcze nie skończył.

Statystyka musiała dotrzeć do samego zainteresowanego, bo Donald Tusk postanowił skomentować całą sprawę. Zrobił to w typowy dla siebie, nieco żartobliwy, ale i uszczypliwy zarazem sposób. Przy okazji zwrócił również uwagę na raczej nie polsko brzmiące nazwiska, których w obozie władzy nie brakuje. Z imienia i nazwiska wymienił między innymi rzecznika rządu Piotra Müllera, ministra spraw zagranicznych Ryszarda Raua oraz Łukasza Schreibera.

Przy okazji przypomniał również fikcyjną postać pochodzącą z kultowego serialu "Stawka większa niż życie". Cały post byłego premiera możecie zobaczyć poniżej.

Nie wszystkim komentarz Donalda Tuska przypadł do gustu. Część internautów wskazała, że w ten sposób były premier zniża się do poziomu swoich politycznych oponentów. Nie brakło jednak osób, które uznały komentarz Tuska za w pełni trafiony.

A wy, co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Anna Komorowska ujawniła szczegóły rozmowy z Agatą Kornhauser-Dudą. Zdradziła, jaką propozycję złożyła obecnej pierwszej damie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. 11-latka zwierzyła się kuzynce, że czuje dziwne ruchy w brzuchu. Diagnoza była druzgocąca, ale Kościół zabronił dalszych kroków

O tym się mówi: Bardzo niepokojąca przepowiednia Aloisa Irlmaiera o konflikcie światowym. Kiedy ma nastąpić