Jak przypomina portal "Super Express", Agata Kornhauser-Duda już drugą kadencję pełni funkcję pierwszej damy. Konsekwentnie milczy i nie udziela wywiadów. O szczegółach rozmowy z żoną Andrzeja Dudy postanowiła opowiedzieć była pierwsza dama - Anna Komorowska. O co poprosiła Agatę Dudę?

Milcząca pierwsza dama

Choć Agata Kornhauser-Duda towarzyszy mężowi w trakcie oficjalnych wystąpień, praktycznie nigdy nie zabiera głosu na temat aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych. Wyjątkiem był wieczór wyborczy po drugiej turze wyborów prezydenckich. Oświadczyła wówczas, że nie wypowiada się dla mediów, bo systematycznie odbywa rozmowy z Polakami w czasie spotkań.

Agata Kornhauser-Duda wskazywała wówczas, że zdecydowała się nie udzielać medialnie, co miałoby jej sprzeciwem wobec "manipulacji, dezinformacji, które w mediach występują". Obecnej pierwszej damy zabrakło w ostatni weekend na granicy, gdzie odbył się protest "Mamy na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie", w którym brały udział Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska.

Agata Duda. Źródło: Youtube Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum
Agata Duda. Źródło: Youtube Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum
Agata Duda. Źródło: Youtube Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum

Anna Komorowska zdradziła szczegóły rozmowy z pierwszą damą

Trzy byłe pierwsze damy: Danuta Wałęsa, Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska zabrały głos w sprawie podejścia polskich władz do ludzi znajdujących się na granicy polsko-białoruskiej. Panie prezydentowe apelowały o dopuszczenie na granicę organizacji pomocowych oraz dziennikarzy. Wśród nich nie znalazła się jednak obecna pierwsza dama.

Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @Sputnik Polska
Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @Sputnik Polska
Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @Sputnik Polska

Bogna Janke, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, tłumaczyła, że pierwsza dama jest niezwykle zapracowana, biega od spotkania do spotkania i po prostu nie znalazła czasu na tę kwestię. Sama Agata Kornhauser-Duda konsekwentnie milczy. Do jej nieobecności w czasie protestu odniosła się Anna Komorowska.

Żona byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego podkreśliła, że zawsze, gdy ją zapraszano, starała się pojawić. "A czemu pani Duda nie przyjechała, nie wiem, nie chcę spekulować. Wydaje mi się, że można trochę spuścić z majestatu i kierować się sercem" - powiedziała Anna Komorowska.

Dodała również, że po wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach rozmawiała z Agatą Dudą. Wskazała wówczas, że chętnie będzie służyła nowej pierwszej damie radą i doświadczeniem, jednak żona prezydenta do tej pory nie skorzystała z propozycji.

Zaskoczyła was nieobecność na proteście Agaty Kornhauser-Dudy?

To też może cię zainteresować: Światło dzienne ujrzały nowe fakty dotyczące wrześniowego incydentu z Beatą Kozidrak. Świadkowie zdarzenia zabrali głos

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński zaliczył sporą wpadkę w czasie konferencji prasowej. Jak skomentował ją prezes Prawa i Sprawiedliwości

O tym się mówi: Kontrowersyjne plany rządu w sprawie cmentarzy. Czy stracimy prawo do nagrobków naszych bliskich