Czas odbija się na twoich białych zasłonach, jeśli zostawisz je na chwilę wisząc. Codzienny kurz i brud gromadzą się na każdej tkaninie, więc ostatecznie Twoje zasłony będą wymagały czyszczenia. Jeśli masz w domu palacza lub twoje zasłony są w kuchni obok pieca, często przybierają zdecydowanie obskurny kolor. Zabytkowe lub używane zasłony mogą być pożółkłe lub pożółkłe przy zakupie. Na szczęście zarówno naturalne, jak i komercyjne rozwiązania mogą przywrócić zasłonom dawny blask.

Jak prać białe firanki?

Upewnij się, że napełniają nie więcej niż połowę maszyny i pozwól im moczyć się przez 5 minut w zimnej wodzie. Użyj łagodnego detergentu, a jeśli chcesz, środka wybielającego. Obróć pokrętło, aby spłukać i spuścić wodę, a następnie uruchom pralkę w delikatnym ustawieniu prania na zaledwie 2 do 3 minut.

Jak wybielić pożółkłe firanki?

Napełnij myjkę zimną wodą i włóż firanki. Dodaj sodę oczyszczoną i ocet, gdy pralka zacznie proces prania. Uruchom pełny cykl prania. Wywieś firanki równo do wyschnięcia zanim powiesisz na oknie.

Można także nie stosować wybielacza. Możesz również dodać 1/2 szklanki octu, sou z cytryny, boraksu, sody do prania, sody oczyszczonej lub wody utlenionej.

Biała tkanina poliestrowa będzie wyglądać jeszcze bielej, jeśli namoczysz ją na noc w mieszaninie 1/2 szklanki detergentu do automatycznego zmywania naczyń i około 3 litrów ciepłej wody. Wypierz jak zwykle, ale dodaj 1/2 szklanki octu do ostatniego płukania. Suszyć w suszarce bębnowej w niskiej temperaturze. Nie susz przesadnie poliestru ; spowoduje to stopniowy skurcz.

O tym się mówi: Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski rozwiewają wątpliwości. Czy ich związek przechodzi kryzys

Zerknij: Tajny syn księcia Karola i Camilli Parker-Bowles. Wszystkie szczegóły dotyczące nowego następcy tronu. Zaskakujące doniesienie