Jak przypomina portal "Super Express", Zbigniew Boniek należy do najważniejszych postaci w historii polskiej piłki nożnej. Choć w sierpniu tego roku zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, w dalszym ciągu dla wielu osób pozostaje autorytetem. Ostatnio były piłkarz Widzewa Łódź i Juventusu zdradził, na jakie świadczenie emerytalne może liczyć.

Zbigniew Boniek w PZPN

Zbigniew Boniek przez dziewięć lat pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wielu bardzo dobrze oceniało jego pracę. Uznaniem cieszył się również jego talent piłkarski. Boniek plasuje się w setce najlepszych piłkarzy w historii światowej piłki. Stery w PZPN objął po nieudanym występie biało-czerwonych w czasie Euro 2012.

W trakcie jego kadencji polskiej reprezentacji udało się wrócić na wielkie imprezy (wyjątek stanowił mundial w 2014 roku). W sierpniu tego roku zrezygnował ze stanowiska, a jego miejsce w fotelu prezesa zajął Cezary Kulesza. Nowy prezes PZPN zdecydował o dalszej współpracy z zatrudnionym przez Bońka selekcjonerem.

Zbigniew Boniek/YouTube @Polsat Sport
Zbigniew Boniek/YouTube @Polsat Sport
Zbigniew Boniek/YouTube @Polsat Sport

Ile wynosi emerytura Zbigniewa Bońka

Ostatnio Zbigniew Boniek postanowił podzielić się informacją na temat wysokości swojego świadczenia emerytalnego. Okazuje się, że po działaniu w Polskim Związku Piłki Nożnej nie przysługuje byłemu piłkarzowi żadne świadczenie emerytalne. "(...) w ogóle nie mam czegoś takiego jak emerytura" - powiedział Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Dodał, że pomimo 65-lat wciąż czuje się młodo i pozostaje aktywny. Nie tylko nadal uprawia sport, ale także "działa jeszcze w wielu branżach". Dodał, że we Włoszech 65-letni mężczyzna wciąż uznawany jest za młodego.

Zbigniew Boniek/YouTube @Kanał Sportowy
Zbigniew Boniek/YouTube @Kanał Sportowy
Zbigniew Boniek/YouTube @Kanał Sportowy

Zaskoczyła was to?

To też może cię zainteresować: Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski rozwiewają wątpliwości. Czy ich związek przechodzi kryzys

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Potworny wypadek w jednym z polskich miast. 33-latek wpadł do głębokiego wykopu. Jak to mogło się stać

O tym się mówi: Odszedł wybitny aktor. Do historii kina przeszło wiele stworzonych przez niego kreacji