Kolory są bogate, a suknie niezwykłe, ale w pierwszym zwiastunie „Spencer”, długo oczekiwanej biografii o księżnej Dianie, w którą wcieliła się Kristen Stewart, jest poczucie udręki i tajemniczości.

To pierwsze spojrzenie pokazuje księżnę Dianę zmagającą się i dryfującą przez te rozległe pałacowe korytarze, ale są tajemnice, których nie pokazuje, odpowiadając, gdy jedna z jej doradczyń mówi: „Wiedzą wszystko”, spokojnie odpowiada: „Nie wiedzą”.

Kate będzie zmuszona dorównać teściowej?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Spencer (@spencer_movie)

„Spencer” skupia się na jednym weekendzie, kiedy księżna Diana postanowiła opuścić swoje małżeństwo z księciem Karolem w Boże Narodzenie 1991 roku. Spencer było jej panieńskim nazwiskiem, zanim poślubiła praktycznie całą brytyjską rodzinę królewską.

Oto pełne streszczenie filmu: Grudzień 1991: Małżeństwo księcia i księżnej Walii już dawno oziębło. Choć krążą plotki o romansach i rozwodzie, podczas świąt Bożego Narodzenia w Sandringham Estate ustanowiony jest pokój.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Spencer (@spencer_movie)

Jest jedzenie i picie, strzelanie i polowanie. Diana zna się na grze. W tym roku będzie zupełnie inaczej. Stewart występuje w roli księżnej Diany w filmie Spencer, w którym występują Timothy Spall, Sally Hawkins i Sean Harris. Film wyreżyserował Pablo Larraín, który na potrzeby filmu „Jackie” przemienił Natalie Portman w Jackie Kennedy, a scenariusz napisał Steven Knight, znany z „Peaky Blinders”, „Locke” i „Dirty Pretty Things”.

„Spencer” zawiera również oryginalną ścieżkę dźwiękową Jonny'ego Greenwooda z Radiohead, znanego z „Widmowej nici”, a reszta zespołu kreatywnego Larraína obejmuje reżyserkę zdjęć Claire Mathon („Portret damy w ogniu”), projektantkę kostiumów Jacqueline Durran („ Little Women”), projektantka charakteryzacji i fryzur Wakana Yoshihara („Morderstwo w Orient Expressie”) oraz scenograf Guy Hendrix Dyas („Incepcja”).

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Spencer (@spencer_movie)

Film ma swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji, ale zagra także w Toronto, a Neon i Topic Studios wypuszczają go w kinach w tym sezonie rozdania nagród 5 listopada, a emisja filmu będzie nieco zbiegać się z 25. rocznicą śmierci Diany w 2022.

O tym się mówi: Wiadomo, jak mieszkał Krzysztof Krawczyk. Wdowa po artyście pokazała ich dom. Czy coś się zmieniło po odejściu artysty

Zerknij: Agata Buzek zaskoczyła wszystkich swoim wyznaniem na temat zdrady. Mało kto się tego spodziewał