Jak podaje portal "Super Express", 1 listopada na grobach bliskich pojawiły się tłumy, wśród których nie zabrako również polityków. Grób swojego ojca Kornela Morawieckiego odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Jarosław Kaczyński wspólnie ze swoim bratem ciotecznym zapalił znicz na grobie swojej matki, Jadwigi.

Politycy na grobach bliskich

Na warszawskich Powązkach pojawiło się wielu polityków. Jednym z nich był premier Mateusz Morawiecki, który wspólnie z rodziną odwiedził mogiłę swojego zmarłego przed dwoma laty ojca - Kornela Morawieckiego. Na tym samym cmentarzu pojawił się również szef Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński/YouTube @Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński/YouTube @Prawo i Sprawiedliwość

Prezes PiS wspólnie z bratem ciotecznym zapalił znicz na grobie swojej mamy Jadwigi Kaczyńskiej. Jednak uwagę wszystkich przykuła limuzyna, którą Kaczyński przyjechał na cmentarz, a konkretnie plakietka mieszkańca, która zatknięta była za szybę. Nie może ona dziwić, bo prezes na co dzień mieszka na Żoliborzu, a właśnie w tej dzielnicy znajduje się część Wojskowych Powązek.

Samochód Jarosława Kaczyńskiego stanął w weekend praktycznie pod samą bramą cmentarza, gdy prezes udał się uporządkować grób swojej rodzicielki. Zdjęcia z wyprawy Jarosława Kaczyńskiego na cmentarz, znajdziecie tutaj.

Na Powązkach pojawiła się również wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska, która zapaliła światełko na grobie swojego pradziadków prezydenta Stanisława Wojciechowskiego i premiera Władysława Grabskiego, a także dziadka Władysława Jana Grabskiego, który był pisarzem. Polityczka kwestowała, zbierając pieniądze na ochronę zabytków cmentarza.

To też może cię zainteresować: Jarosław Bieniuk pokazał, jak wygląda miejsce ostatniego spoczynku Anny Przybylskiej. To chwyta za serce

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maryla Rodowicz nie szczędzi mocnych słów pod adresem byłego męża. Konflikt pomiędzy artystką a Andrzejem Dłużyńskim nadal trwa

O tym się mówi: Cała Wielka Brytania zamarła. Czy już wiadomo kto zastąpi królową Elżbietę II. Te doniesienia zadziwiają