Dawniej znana jako Camilla Parker-Bowles, tytuł księżnej był kontrowersyjny jeszcze przed jej ślubem z księciem Karolem. Ale nie było wątpliwości co do pochodzenia jej pierścionka zaręczynowego, który według eksperta od biżuterii jest wart 78 000 funtów.

Czy Camilla będzie nosić tytuł królowej?

To sprawia, że ​​jest to jeden z najcenniejszych pierścionków należących do rodziny królewskiej. Podarowany księżnej przez księcia Karola w 2005 roku pierścionek w stylu art deco przedstawia pięciokaratowy diament o szlifie szmaragdowym z trzema diamentowymi bagietkami po każdej stronie.

Według Kathryn Money z projektantów biżuterii Brilliant Earth kosztowałoby to około 78 000 funtów. Chociaż podważa to pierścionek zaręczynowy podarowany byłej księżnej Meghan Markle, który jest wart około 90 000 funtów – jego „rozległe dziedzictwo rodzinne sięga tak daleko wstecz, że prawdopodobnie jest nawet cenniejsze niż ostatnie królewskie pierścionki zaręczynowe”, w tym Kate Middleton, mówi The Daily Ekspresowe.

Według gazety, pierścień należał kiedyś do królowej matki, babci księcia Karola. Jednak nie był to jej pierścionek zaręczynowy od króla Jerzego VI i nie wiadomo, skąd wzięła słynną dziś pamiątkę. Chociaż księżna Kornwalii jest obecnie uznanym członkiem rodziny królewskiej, niedawno ujawniono, że nie przyjmie tytułu królowej, gdy książę Karol zostanie królem.

Dlaczego nie zostanie królową Camillą? Camilla jest formalnie znana jako Jej Królewska Wysokość Księżna Kornwalii, odkąd poślubiła księcia Karola w 2005 roku.

Nowy tytuł byłby sprzeczny z historycznym precedensem, ponieważ żony rządzących królów tradycyjnie stawały się małżonkami królowej – chociaż mężowie suwerennych królowych nie mają prawa do tytułu królewskiego.

O tym się mówi: Tomasz Lis pilnie apeluje do społeczeństwa. Chodzi o bardzo ważną sprawę

Zerknij: Skandaliczna sytuacja na jednym z polskich cmentarzy. Mieszkańcy nie kryją oburzenia. O co chodzi