Jak przypomina portal "Super Express", prof. Andrzej Horban jest przewodniczącym rady medycznej działającej przy Radzie Ministrów. Ekspert zabrał głos w sprawie bierzącej sytuacji epidemicznej i tego, czy rosnąca liczba zakażeń będzie miała wpływ na ewentualne zamknięcie szkół.

Profesor Andrzej Horban o sytuacji epidemicznej

Prof. Horban był gościem w radiu RMF FM. Jedno z pytań, jakie zadano lekarzowi dotyczyło ewentualnej corocznej konieczności szczepienia przeciw Covid-19. Zdaniem specjalisty taka możliwość jest prawdopodobna, choć póki co nie ma wystarczających danych, by mówić o tym z całkowitą pewnością. Dodał jednocześnie, że warto się szczepić, by uniknąć najgorszego i zatrzymać pandemię.

Prof. Andrzej Horban. Źródło: Youtube Onet News
Prof. Andrzej Horban. Źródło: Youtube Onet News
Prof. Andrzej Horban. Źródło: Youtube Onet News

Prof. Andrzej Horban został również zapytany o to, czy wraz z dynamicznym wzrostem liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem, powinno dojść do zamknięcia szkół. Zdaniem eksperta, jeśli powinno dojść do przejścia uczniów na naukę zdalną to tylko w miejscach, w których odnotowywana jest największa liczba zakażeń.

Specjalista podkreślił również, że zarówno rząd, jak i rada medyczna nie zaleca wprowadzania nowych restrykcji, ale przypomina o konieczności przestrzegania obowiązujących obecnie zasad reżimu sanitarnego, w tym między innymi zachowywania dystansu społecznego i noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, w tym także w środkach transportu publicznego.

Tylko w ciągu ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 4 514 wykrytych zakażeniach koronawirusem. Z powodu Covid-19 zmarło 8 osób, u jednej Covidowi towarzyszyły inne schorzenia współistniejące.

Spodziewacie się, że dojdzie do konieczności zamknięcia szkół?

To też może cię zainteresować: Przykry incydent podczas spotkania z królową Elżbietą II. 6-latka wręczyła monarsze kwiaty, a po chwili płacze. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maryla Rodowicz nie szczędzi mocnych słów pod adresem byłego męża. Konflikt pomiędzy artystką a Andrzejem Dłużyńskim nadal trwa

O tym się mówi: Jarosław Bieniuk pokazał, jak wygląda miejsce ostatniego spoczynku Anny Przybylskiej. To chwyta za serce