Jak podaje portal "Jastrząb Post", wśród Polaków nie brakuje osób, którym udało się zgromadzić całkiem pokaźne majątki. Wielu z nich znajduje się w prestiżowych rankingach "Forbs". Nie wszyscy jednak żyją w świetle fleszy. Kim są dzieci najbogatszych Polaków?

Najbogatsi Polacy

Okazuje się, że i nad Wisłą nie brakuje osób, którym udało się zgromadzić pokaźne majątki. Jednym z nich jest Zygmunt Solorz-Żak, który działa głównie w branży medialnej i telekomunikacyjnej. Doczekał się trójki dzieci, które przejmą kiedyś jego majątek. Miliarder dwukrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Z pierwszego związku doczekał się syna Tobiasa, z drugiego dwójki pociech Aleksandry i Piotra.

Najstarszy syn Zygmunta Solorza swoją pracę rozpoczął w 2003 roku w Polsacie, zostając asystentem zarządu. Potem piastował wysokie stanowiska w Cyfrowym Polsacie i Sferi. W 2014 roku zasiadł na fotelu wiceprezesa Cyfrowego Polsatu, a rok później objął funkcję prezesa zarządu. Z funkcji zrezygnował w 2019 roku.

Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz

Majątek kolejnego polskiego miliardera szacowany jest na około 2 mld zł. Zbigniew Komorowski, bo o nim mowa, wspólnie z Edwardem Mazurem założył firmę Bakoma. W 1992 roku firma zdecydowała się postawić na produkcję jogurtów, które stały się głównym i sztandarowym produktem firmy.

Zbigniew Komorowski przekazał swoje udziały swojemu synowi, Piotrowi Komorowskiemu. Za nim jego spadkobierca objął ważne stanowisko pracował w firmie przez 11 lat, co pozwoliło mu poznać pracę firmy od podstaw.

Jan Kulczyk pozostawił po sobie nie tylko spory majątek, ale także dwójkę dzieci. Jego syn, Sebastian jest przedsiębiorcą, który aktywnie działa w obszarze nowych technologii i zajmuje się inwestycjami zagranicznymi. Dominika Kulczyk również działa prężnie, nie tylko założyła, ale także jest prezesem Kulczyk Foundation. Oprócz tego przewodniczy radzie nadzorczej Kulczyk Holding i Polenergia S.A. Jest również autorką cyklu "Efekt domina".

Dominika Kulczyk/YouTube @Maciej Kautz
Dominika Kulczyk/YouTube @Maciej Kautz
Dominika Kulczyk/YouTube @Maciej Kautz

Więcej o dzieciach Polskich miliarderów przeczytacie tutaj.

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Profesor Andrzej Horban mówi o zamknięciu szkół. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, co się stanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Proroctwo Nostradamusa na 2022 rok. Czy biblijna przepowiednia właśnie się sprawdza

O tym się mówi: Synoptycy zdradzili, co pogodowo przyniesie nam listopad. Czy należy spodziewać się ataku srogiej zimy