Jak przypomina portal "Super Express", Lech Wałęsa bardzo otwarcie mówi, co myśli. Nie inaczej było w czwartkowym wydaniu "Expressu Biedrzyckiej", gdzie odnosił się do ewentualnego polexitu oraz rządów obecnej większości.

Lech Wałęsa komentuje wpis Donalda Tuska

Kamila Biedrzycka zapytała byłego prezydenta o ostatni wpis Donalda Tuska. Szef Platformy Obywatelskiej pisze w nim o zdradzie stanu w kontekście słów Janusza Kowalskiego o referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej, jakie miałoby się odbyć w 2027 roku. Lech Wałęsa nie ma wątpliwości, że obecny rząd idzie w tym kierunku.

Dodał, że Donald Tusk trafnie dostrzega zagrożenie i stara się mu przeciwdziałać. Były prezydent nie ma wątpliwości, że Jarosław Kaczyński dąży do polexitu. Dodał, że prezes partii rządzącej wyznaje filozofię "co przeszkadza, usuwać". Były prezydent zwrócił uwagę na to, że Kaczyński nie zdaje sobie sprawy, że jeśli usunie jeden element, następnego dnia będzie musiał to zrobić z kolejnym i jeszcze następnymi. "I tak powstaje dyktatura" - podsumowuje Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa/YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/YouTube @Super Express

Lech Wałęsa mocno o Jarosławie Kaczyńskim

Lech Wałęsa zapytany o to, czy Jarosław Kaczyński będzie w stanie wybrnąć z sytuacji w jakiej się znalazł. Zdaniem byłego prezydenta, prezes PiS nie będzie umiał tego zrobić. "Jego trzeba po prostu wyrzucić i osądzić" - dodał Lech Wałęsa, podkreślając, że działania Kaczyńskiego wyrządziły wiele szkody naszemu krajowi.

Zdaniem byłego prezydenta niezbędne będzie nie tylko podjęcie odpowiednich działań, ale także "zabezpieczenie się w prosty sposób". Jako remedium na podobne problemy Lech Wałęsa wskazuje stworzenie nowej konstytucji.

Zgadzacie się z Lechem Wałęsą?

To też może cię zainteresować: Królowa Elżbieta II podjęła ważną decyzję. To radykalnie zmieni obraz pałacu. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie cichną echa odejścia ciężarnej w pszczyńskim szpitalu. Mama kobiety ujawniła poruszające wiadomości, jakie od niej dostała

O tym się mówi: Rafał Brzozowski rozprawia się z plotkami. Padły jednoznaczne słowa