Jak podaje portal "Pomponik", Anna Lewandowska w jednym z ostatnich wywiadów wyraziła swoje zdanie dotyczące aborcji. Żona Lewego stwierdziła w nim, że jako osoba wierząca nigdy nie zdecydowałaby się na zabieg usunięcia ciąży. Do jej słów odniósł się sam premier Mateusz Morawiecki, jednak jego wpis bardzo szybko zniknął z sieci.

Napięta sytuacja

W ostatni weekend w wielu miastach naszego kraju na ulicę wyszły setki Polek i Polaków, których poruszyła tragiczna śmierć 30-letniej Izy z Pszczyny, u której lekarze zwlekali z wykonaniem aborcji. Marsze odbywały się nie tylko w największym miastach kraju, ale także w mniejszych miejscowościach.

O śmierci młodej mamy opinia publiczna dowiedziała się w zeszłym tygodniu. 30-latka została skierowana do szpitala po tym, jak w 22 tygodniu ciąży odeszły jej wody płodowe. Lekarze potwierdzili również wystąpienie u płodu wad rozwojowych. "Na razie dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. I nic nie mogą zrobić. Zaczekają, aż umrze lub coś się zacznie, a jeśli nie, to mogę spodziewać się sepsy" - pisała pani Iza do swojej mamy na kilka godzin przed śmiercią.

Zmarła pani Iza/YouTube @Uwaga! TVN
Zmarła pani Iza/YouTube @Uwaga! TVN
Zmarła pani Iza/YouTube @Uwaga! TVN

Anna Lewandowska o aborcji

W rozmowie z magazynem "Wprost", Anna Lewandowska stwierdziła, że choć jako osoba wierząca nie zdecydowałaby się na aborcję, to szanuje to, że inne kobiety mogą mieć w tym temacie inne poglądy.

Omówienie wywiadu Anny Lewandowskiej znalazło się na stronie należącej do jednego z prawicowych tygodników. Artykuł został również opublikowany w mediach społecznościowych z wymownym tytułem "Lewandowska: Jestem osobą wierzącą. Nie zdecydowałabym się na aborcję".

Wpis Mateusza Morawieckiego/Facebook @Do Rzeczy
Wpis Mateusza Morawieckiego/Facebook @Do Rzeczy
Wpis Mateusza Morawieckiego/Facebook @Do Rzeczy

Post skomentował sam premier Mateusz Morawiecki. "To nie jest (tylko) kwestia bycia wierzącym - to jest po prostu etyczne podejście do ludzkiego życia" - napisał szef rady ministrów. Wpis po około godzinie od momentu opublikowania został skasowany.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Niewiarygodny błąd lekarzy mógł doprowadzić do tragedii. Córka seniorki w ostatniej chwili zauważyła pomyłkę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kuba Wojewódzki podsumował działania Kai Godek. Wykorzystał do tego słowa polityka PiS

O tym się mówi: NASA publikuje ważne ostrzeżenie. Niedługo obok Ziemi przemknie coś ogromnego. Czy mamy się czego obawiać