Andy Barker, członek pionierskiej grupy elektronicznej 808 State od 1989 roku, zmarł. Miał 53 lata. Odejście Barkera nastąpiło w sobotę „po krótkim okresie choroby”, napisał zespół w poście na Instagramie ze swojego oficjalnego konta.

Nie żyje znany muzyk. Nie jest znana przyczyna śmierci

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez 808 State (@808stateofficial)

Barker zaczął tworzyć muzykę w wieku 14 lat. Początkowo inspirowany hip-hopem, dwa lata później jego zainteresowania przesunęły się w stronę muzyki house. Barker oficjalnie dołączył do 808 State w 1989 roku, w tym samym roku zespół z Manchesteru udostępnił popularny singiel „Pacific State”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez 808 State (@808stateofficial)

W trakcie swojej kariery Pacific State byli chwaleni za energiczną mieszankę acid house i techno i wydali osiem albumów, w tym Transmission Suite w 2019 roku.

Tributes to Barker pojawił się w mediach społecznościowych wkrótce po tym, jak pojawiła się wiadomość o jego śmierci.

Przyczyna śmierci Barkera nie została ujawniona, ale na Instagramie, post o "tragicznej wiadomości o śmierci Andy'ego Barkera" na koncie 808 State stwierdza, że ​​"przeżył krótki okres choroby i wczoraj zmarł w swoim rodzinnym Manchesterze". Oświadczenia podzielono z czarno-białym portretem Barkera. Zespół acid house wydał swój debiutancki album Newbuild w 1988 roku.

Andy Barker (wraz z Darrenem Partingtonem, znanymi wspólnie jako Spinmasters) dołączył do zespołu, gdy Gerald Simpson odszedł w 1989 roku, a jego pierwszym dziełem z 808 State była EPka Quadrastate z 1989 roku , na której utwór „Pacific State”, który znalazł się na liście top 10 singla w Wielkiej Brytanii. Najnowszym wydawnictwem 808 State był Transmission Suite z 2019 roku , ich pierwszy nowy album od 17 lat.

O tym się mówi: Andrzej Kosmala zwraca się do Krawczyka juniora z apelem. Te słowa są pełne emocji

Zerknij: Pojawiło się nowe rozwiązania na miejsce ostatniego spoczynku. To może zaskoczyć wiele osób. O co chodzi