Niedawno do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów dotarł akt oskarżenia przeciw znanej piosenkarce, liderce zespołu Bajm. Jak donosi "Pomponik", w jej sprawie zapadł już wyrok sądu.

Beata Kozidrak pierwszego dnia roku szkolnego, pierwszego września bieżącego roku wprawiła w osłupienie opinię publiczną. Będąc po spożyciu wsiadła za kierownicę i przemierzała warszawskie ulice.

Zapadł wyrok w sprawie Beaty Kozidrak

Według ustaleń Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, celebrytka "umyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym". Gdy wokalistka została zatrzymana, badanie alkomatem pokazało wynik dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Inni uczestnicy ruchu drogowego zauważyli, że piosenkarka porusza się chaotycznie jadąc od krawężnika do krawężnika.

Sąd na warszawskim Mokotowie podjął decyzję w sprawie czynu celebrytki, którą czeka pół roku prac społecznych za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Ponad to nałożono na Beatę Kozidrak zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres pięciu lat. Wyrok w tej sprawie zapadł 29 października bieżącego roku.

Dodatkowo, według medialnych doniesień, Beata Kozidrak zobowiązana jest do wpłacenia 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz przyznała, że planowane jest odwołanie od wyroku - W ocenie oskarżyciela publicznego orzeczona wobec oskarżonej kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności popełnienia czynu – stanu nietrzeźwości, jak też stopnia zagrożenia bezpieczeństwa, które swoim zachowaniem wywołała oskarżona – powiedziała w wywiadzie.

O tym się mówi: Lekarze biją na alarm. Coraz więcej dzieci ma poważny problem zdrowotny. O co chodzi

Zerknij: Włożenie gąbki do lodówki pozwoli uporać się z częstym problemem. Jakim