Ten rodzaj przemocy występuje w intymnych związkach partnerskich. Reprezentuje stan kontroli zdolności kobiety do pozyskiwania, wykorzystywania i utrzymywania majątku ekonomicznego przez męża. Przemoc ekonomiczna wobec kobiet w gospodarstwie domowym jest coraz większym problemem społecznym.

Przemoc ekonomiczna ma kilka ponurych postaci. Edyta Pazura tłumaczy

Edyta Pazura napisała w sieci post, w którym tłumaczy, czym jej zdaniem jest przemoc ekonomiczna. Alarmującym sygnałem według celebrytki jest sprowadzenie kobiety do roli kucharki, sprzątaczki i niańki do dzieci, gdy tylko się one pojawią. To ogranicza możliwość kobiety do samorealizacji o rozwoju.

Bliski partner może wywołać stan przemocy ekonomicznej, głównie poprzez wyzysk ekonomiczny, sabotaż zatrudnienia i kontrolę ekonomiczną. Przemoc ekonomiczna wobec kobiet może wahać się od odmawiania kobietom ich najbardziej podstawowych potrzeb, takich jak jedzenie, odzież, schronienie itd., do bardziej złożonych potrzeb, w tym ich niezależności ekonomicznej i zdolności do uczestniczenia w decyzjach zakupowych w gospodarstwie domowym.

Celebrytka podkreśla, że kolejna wiadomość od kobiety będącej ofiarą przemocy ekonomicznej skłoniła ją do napisania kolejnego tekstu na ten temat - (...) Przemoc ekonomiczna, wydzielanie pieniędzy, “wykupywanie się” oraz dóbr materialnych za seks. Schemat w większości podobny: Na początku jest pięknie, a po urodzeniu dziecka lub ślubie, sprowadzenie do roli: kucharki, opiekunki, matki bez praw do samorealizacji, rozwoju, kształcenia i zarobku 😩😩 Nawet jeżeli kobieta świadomie wybiera pracę w domu, to nie oznacza, że z automatu staje się niewolnikiem 🥵 gdyż nadal jest to praca i często trudniejsza, bardziej odpowiedzialna niż ta w zakładzie pracy. (...)

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Jedna z restauratorek opisała współpracę z Magdą Gessler w "Kuchennych Rewolucjach". "To nie jest tak jak większości się wydaje"

Zerknij: To zaskakujące, jak naprawdę nazywają się te gwiazdy. Wielu celebrytów zmieniło swoje imiona i nazwiska. Dlaczego