Prognozy się sprawdzają i burza tropikalna Wanda, czyli jej pozostałości z siłą tropikalnej depresji, uderzyła na Wyspy Brytyjskie już od wtorku do piątku w godzinach 9.-12.

Listopad 2021 - Najbardziej dotknięta będzie zachodnia Szkocja, gdzie możliwe są opady do 100 mm z regionalnymi powodziami, a porywy wiatru około 120 km/h powinny pojawić się nie tylko w górach, ale także na terenach przybrzeżnych i nisko położonych.

Wichura zbliża się do Polski

Częściowo może uderzyć w zachodnią i północną Irlandię, Walię lub zachodnią i północną Anglię, ale prawdopodobnie bez tak niebezpiecznych skutków pogody jak w Szkocji, może tylko wzdłuż wybrzeża Irlandii z porywistymi wiatrami .

Wanda to bardzo późne zakłócenie tropikalne nad Atlantykiem w okresie stosunkowo spokojnego końca atlantyckiego sezonu huraganów 2021. Na razie nie wiadomo, czy do końca listopada 2021 r. pojawi się kolejna burza tropikalna lub huragan z dodatkowym alfabetem dla burz i huraganów tropikalnych.

Po systemie tropikalnym w Europie prognozowany jest potężny czas odnowienia się tych warunków. Przewiduje się jednak, że szczyt ekstremalnie zimnych okresów osiągnie około 25 listopada – 11 grudnia 2021 r., dlatego ekstremalne mrozy powinny pojawić się jeszcze później.

Wydaje się, że Niemcy i region alpejski całkowicie zatapiają się w arktycznym, później syberyjskim powietrzu, z minimalnymi temperaturami w basenach mroźnych i dolinach do -25°C, a może bardzo rzadko niższych. Ekstremalnie zimno będzie również w Polsce i Karpatach, w basenach i dolinach do -25°C, słynne czeskie doliny mroźne powinny osiągnąć ekstremalne -30°C, jeśli warunki będą naprawdę dobre (dużo śniegu, bardzo suche powietrze).

O tym się mówi: Ponure fakty z ostatnich chwil życia Kamila Durczoka ujrzały światło dzienne. Nie było dla niego ratunku

Zerknij: Przepowiednia Baby Vangi o końcu świata. Czy w 2022 niebo rozbłyśnie czerwienią