28 listopada była pierwsza niedziela adwentu. To oznacza, że święta Bożego Narodzenia są już za pasem, więc Polacy powoli zaczynają przygotowywać się do świąt. Jednym z głównych elementów tradycji bożonarodzeniowych w Polsce jest symbolicznych w 12 potraw, wśród których przyrządzany jest karp.

Ile będzie kosztować karp bożonarodzeniowy?

W obecnie panującej sytuacji w Polsce i na świecie ceny produktów są znacznie większe i nie przestają rosnąć. Jak pamiętamy, karp nigdy nie należał do tanich, jednak obecnie możemy się spodziewać rekordowej ceny za tę rybę.

Potężna inflacja w tym roku zdążyła już negatywnie wpłynąć praktycznie na każdą branżę gospodarki w Polsce. już jakiś czas temu usłyszeliśmy o pierwszych doniesieniach dotyczących problemów z transportem i dostawą produktów.

Podwyżka wciąż rosnących cen związana jest między innymi z podwyżką cen paliwa, które przecież używane jest w transporcie asortymentu do sklepów i marketów. Musimy się zatem liczyć z tym, że wydamy w tym roku znacznie więcej pieniędzy na wigilijne potrawy, na które i tak zwykle przeznaczamy dużo.

Wiele polskich rodzin dbając o tradycję spożywa w ramach Wigilijnej wieczerzy między innymi karpia przyrządzanego na różne sposoby. Wielu się zastanawia, jak drogi będzie w tym roku. Według prognoz analityków, cena karpia na rynku w 2021, wyższa jest od 25% do 30% w porównaniu z rokiem 2020.

Słowa dyrektora do spraw infrastruktury i logistyki gospodarstwa Stawy Milickie SA Przemysława Urniaża nie pozostawiają złudzeń - Generalnie na rynku cena karpia w tym roku jest o 25-30 proc. wyższa niż w poprzednim roku. Ekspert dodał, że obecne ceny oscylują między 17 zł za kilogram a 20 zł za kilogram karpia, lecz prawdopodobne jest że ten stan rzeczy ulegnie zmianie.

O tym się mówi: Adam Małysz zrobił szczere wyznanie. Poszło o małżeństwo Karoliny. Niezwykłe słowa

Zerknij: Małgorzata Rozenek-Majdan opowiedziała, jak wyglądają relacje w jej rodzinie. Czy starsi synowie są karani za złe uczynki