Jak podaje portal "Money", od środy 1 grudnia weszły w życie nowe restrykcje związane z epidemią koronawirusa. W miejcach publicznych oraz imprezach okolicznościowych obowiązują nowe limity. To wszystko ma ograniczyć transmisję wirusa i zmniejszyć liczbę wykrywanych przypadków.

Nowe limity

Wraz z dniem 1 grudnia, w życie weszły nowe obostrzenia, wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Obowiązujące do tej pory limity 75 proc. obłożenia, zostały zmniejszone do 50 proc. Nowe limity będą obowiązywały między innymi w kościołach, aquaparkach, czy też w instytucjach kultury.

Adam Niedzielski/ YouTube
Adam Niedzielski/ YouTube
Adam Niedzielski/ YouTube

Do 100 osób zmniejszono limity osób biorących udział w uroczystościach takich jak śluby, czy chrzciny. Zmniejszeniu ulega również limit osób robiących zakupy w sklepach. Od dziś będzie obowiązywało ograniczenie do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. Minister zdrowia podkreślił, że do żadnego z tych limitów nie są wliczane osoby zaszczepione przeciw Covid-19.

Przedstawicile branży handlowej nie ukrywają, że władze dużo wcześniej powinny uprzedzać o planowanych posunięciach tak, aby mogli się oni przygotować do ich wejścia w życie. Jednocześnie handlowcy podkreślają, że ograniczenia z całą pewnością są lepsze niż całkowite zamykanie gospodarki, jakie miało miejsce w poprzednich falach.

Galeria handlowa/ YouTube @Chrzanowska Telewizja Lokalna
Galeria handlowa/ YouTube @Chrzanowska Telewizja Lokalna
Galeria handlowa/ YouTube @Chrzanowska Telewizja Lokalna

Wiele osób zwraca jednak uwagę na fakt, że przedsiębiorcy i przedstawiciele branż z ograniczeniami, nie zostali wyposażeni w żadne narzędzia pozwalające na sprawdzenie, czy faktycznie każda osoba deklarująca zaszczepienie, przyjęła szczepionkę. Nie ma wymogu przedstawiania paszportu covidowego.

A jak wy oceniacie wprowadzone ograniczenia?

To też może cię zainteresować: Danuta Holecka skomentowała słowa premiera Mateusza Morawieckiego. Jej słowa raczej nie będą zaskoczeniem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dobre wieści płyną ze świata piłki nożnej. Czy Robert Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę jeszcze w tym roku i jak to możliwe

O tym się mówi: Andrzej Piaseczny postanowił skomentować słowa Barbary Kurdej-Szatan. Jego ocena dla wielu osób będzie sporym zaskoczeniem