Złota Piłka jest najbardziej prestiżową indywidualną nagrodą w światowej piłce nożnej. W 2020 roku jednak nagrody nie przyznano. Dlaczego?

To, co wcześniej było niewypbrażalne, stało się faktem w marcu 2020 roku, gdy z powodu ogłoszenia pandemii korony piłka nożna została wstrzymana aż do odwołania. Ligi zostały zawieszone na kilka tygodni, mecze piłkarskie odwołano.

Czy zaległości z 2020 roku zostaną nadrobione na korzyść Roberta Lewandowskiego?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez kicker (@kicker)

W maju 2020 roku Bundesliga odblokowała aktywność po dwumiesięcznej nieobecności wznawiając grę, jednak przy pustych trybunach. Zainspirowali oni innych, gdyż LaLigę, Premier League i Serie A, Ligę Mistrzów i Ligę Europy także rozegrano w uszczuplonej wersji i zakończono je nowatorskim turniejem finałowym.

Niemniej jednak francuski magazyn piłkarski "France Football", który jest organizatorem Złotej Piłki, w lipcu 2020 roku oświadczył, że tym razem nagroda nie zostanie przyznana. W kolejnych miesiącach krążyły spekulacje, że "France Football" może nadrobić zaległości i przyznać komuś Złotą Piłkę 2020. W Niemczech, a zwłaszcza w Bayern, ludzie mocno na to liczyli, gdyż ich zdaniem Robert Lewandowski okazał się być czołowym faworytem dzięki sześciokrotnemu zwycięstwu z FCB i znakomitym występom.

Po odebraniu nagrody w 2021 roku Messi sprowokował dyskusję oznajmiając, że polski napastnik zasłużył na nagrodę z edycji w 2020 roku odwołanej przez magazyn "France Football" z powodu pandemii COVID-19. „Ty zasługujesz na swoją Złotą Piłkę” – powiedział Messi podczas przemówienia po wygranej. Okazuje się, że głowa "France Football" Pascal Ferre nie wyklucza takiego rozwiązania.

O tym się mówi: Rekordowa waloryzacja emerytur w 2022. Czy podwyżka będzie dla seniorów odczuwalna

Zerknij: GIS podjął decyzję o wycofaniu popularnego produktu. Rutynowe badania wykazały niebezpieczną bakterię