Jak podają media, rok 2022 ma szansę być korzystny dla uprawnionych do pobierania świadczeń emerytalnych. Wbrew poprzednim prognozom, według których wskaźnik waloryzacji miał wynosić niecałe 5% w 2022 roku, może on wynieść nawet 9,6%.

Czy w 2022 roku padnie rekordowa waloryzacja rent i emerytur?

To może oznaczać całkiem ładną kwotę końcową. Śledząc medialne wyniesienia widzimy wyraźnie, że inflacja jest ogromna i stale rośnie, co w oczywisty sposób znacznie wpływa na wzrost cen w kraju i pogorszenie się sytuacji finansowej Polaków.

Wielu seniorów pobierających świadczenia emerytalne wielokrotnie już przekonało się, z jakim trudem trzeba się mierzyć z drożyną. Humor jedzenie może nieco poprawić prognozowana waloryzacja, która zbliża się wielkimi krokami.

Według zapowiedzi rządowych, rok 2022 miałby przynieść 4,89%, jednak jest to tylko prognoza, a nie decyzja ostateczna. Niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że planowana podwyżka emerytur powinna w znacznym stopniu zadowolić seniorów.

Jest to uwarunkowane między innymi inflacją, a także wzrostem pensji. Seniorzy jednak pamiętają doniesienia o podwyżkach wypłat, jakie rząd wprowadził w życie względem samorządowców, z których kilku z nich otrzymało już spore podwyżki, a ich miesięczne wynagrodzenie sięga ponad 2 tysięcy zł.

Według obliczeń "Super Expressu", w oparciu o ostatnie statystyki dotyczące inflacji wynoszącej 7,7% i wzrostu wynagrodzeń oscylującego w granicach 9,5%, można przypuszczać, że waloryzacja w 2022 roku może sięgnąć 9,6%. Taka podwyżka powinna być odczuwalna w wysokości świadczeń nawet w przypadku najmniej zamożnych emerytów.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: GIS podjął decyzję o wycofaniu popularnego produktu. Rutynowe badania wykazały niebezpieczną bakterię

Zerknij: "Ślub od pierwszego wejrzenia" coraz popularniejszy. Komu z 3 edycji udało się wytrwać w małżeństwie

Nie przegap: Książę Karol zwołał do siebie prawników w ważnej sprawie. Chodzi o jednego z wnuków