Od bardzo dawna głośno jest w mediach na temat różnych metod, jakie stosowane są przez oszustów w celu wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Pomimo wielu apeli policji, a także licznych prasowych doniesień na temat sztuczek złodziei, kolejny już senior dał się nabrać oszustom i stracił 638 tysięcy złotych.

Senior w kilka chwil stracił oszczędności życia

Jak podaje "Super Express", mieszkaniec Ochoty dał się nabrać manipulacji oszusta, który zadzwonił do 81-latka mieszkającego przy ulicy Gorlickiej i podając się za przedstawiciela Centralnego Biura Śledczego Policji poinformował mężczyznę, że funkcjonariusze są w trakcie prowadzenia akcji związanej z rozpracowywaniem przestępczej szajki.

Jak dodał 32-letni oszust, oszczędności życia starszego mężczyzny miały być poważnie zagrożone, więc Centralne Biuro Śledcze Policji postanowiło włączyć seniora do akcji. Oszust Posługując się sprawnymi metodami manipulacyjnymi zdołał nakłonić ofiarę oszustwa do oddania pieniędzy.

Niestety 81-letni mężczyzna zaufał rozmówcy i będąc przekonany o tym, że faktycznie pomaga policji ująć groźnych przestępców, stracił 638 tysięcy złotych. Policjanci z Ochoty zajmując się tą sprawą zdołali ustalić tożsamość osoby, która odebrała pieniądze od seniora i tym sposobem 32-letni oszust został zatrzymany w podwarszawskiej miejscowości Marki.

Podkomendant z ochockiej policji Karol Cebula zabrał głos w tej sprawie - Po zebraniu materiału dowodowego podejrzewany został doprowadzony do Prokuratury na warszawskiej Ochocie, gdzie przedstawiono mu zarzut oszustwa, do którego się przyznał. 32-latek decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Okazuje się, że to nie był jego pierwszy raz, więc należy tu powiedzieć o recydywie. Jak informuje policja, sprawa jest rozwojowa, a złodziej został ujęty dzięki wsparciu Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota.

O tym się mówi: W świecie piłki nożnej zawrzało. Dla Niemców już wszystko jest jasne. Czy będzie miał miejsce transfer wszechczasów

Zerknij: Tak karmione są kobiety w ciąży i po porodzie. Relacje pacjentek niejedną osobę zaskoczą