Jak podaje portal "Parenting", posiłki w polskich szpitalach są tematem, który od dawna budzi sporo emocji. Wiele osób odnosi wrażenie, że nikt nie przywiązuje szczególnej wagi do kwestii związanych z karmieniem w placówkach medycznych. Kobiety z oddziałów ginekologiczno-położniczych podzieliły się swoimi wspomnieniami dotyczącymi dawanych im w szpitalach posiłków.

Tego nikt się nie spodziewał

Jedna z pacjentek zielonogórskiego szpitala trafiła do niego w związku z problemami z ciążą bliźniaczą. Noszenie pod sercem dwójki dzieci wymaga odpowiednio kalorycznej diety. Niestety pani Karolina przyznała, że bez pomocy najbliższych musiałaby chodzić głodna. Niewielkie i małokaloryczne posiłki, jakie otrzymywała na oddziale "były tragiczne".

"Nie oczekuję krewetek i kawioru, ale takimi porcjami ciężko się najeść, a co dopiero nakarmić tym dwójkę dzieci w brzuchu" - dodała pacjentka. Podobnie było w przypadku pani Izy z Bolesławca. Kobieta przyznała, że wielu posiłków przynoszonych przez personel nawet nie tknęła, bo nie miała pewności, co właściwie dostaj do jedzenia.

Główne zarzuty pacjentek oddziałów ginekologiczno-położniczych, niezależnie od tego, w której części Polski się znajdują, sprowadzają się do tego, że porcje są albo zbyt małe, albo wygląd dania skutecznie zniechęcał do ich zjedzenia.

Ciężarna kobieta/YouTube @Mamotoja
Ciężarna kobieta/YouTube @Mamotoja
Posiłki w szpitalach/YouTube @Serafin TV

Ogromny wysiłek dla organizmu

Poród i czas połogu jest dla organizmu kobiety wyjątkowym wysiłkiem. Nic więc dziwnego, że po nim niezbędna jest regeneracja oraz odpowiednie odżywianie. Wskazuje się, że kobiety powinny wówczas jeść to, co sportowcy po przebiegnięciu maratonu. Szacuje się, że kobieta w trakcie porodu spala około 10 tys. kalorii.

Oczywistym więc jest to, że kobiety powinny otrzymywać w tym czasie pełnowartościowe posiłki. Niestety wciąż brakuje w naszym kraju odpowiednich norm, dotyczących tej kwestii i obowiązujących wszystkie szpitale w kraju.

Ciężarna kobieta/YouTube @Mamotoja
Ciężarna kobieta/YouTube @Mamotoja
Ciężarna kobieta/YouTube @Mamotoja

A jakie są wasze doświadczenia z jedzeniem w szpitalu?

To też może cię zainteresować: Jeśli każdej nocy budzisz się o tej samej porze, może to oznaczać coś poważnego. Co organizm chce Ci przekazać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Alec Baldwin w pierwszym wywiadzie po ponurych wydarzeniach na planie filmowym. "Nie pociągnąłem za spust"

O tym się mówi: Występujący w reklamie z Basią Kurdej-Szatan, Maciej Łagodziński zdobył się na szczere wyznanie. "Dla mnie to jawna dyskryminacja"