W trakcie, odkąd autorka zdjęć Halyna Hutchins została śmiertelnie postrzelona na planie filmu „Rust” w Nowym Meksyku, biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe systematycznie upubliczniało dowody i dane zebrane w trakcie śledztwa.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Jillian (@jmarie94_)

Więcej szczegułów ujawniono w wyniku przesłuchań członków załogi, ale opinia publiczna jeszcze nie usłyszała nic od osoby, która faktycznie trzymała broń. Zmieniło się to w czwartek wieczorem, kiedy ABC wyemitowało specjalne wydanie programu z Alecem Baldwinem, które było pierwszym publicznym występem aktora po tragedii na planie filmowym.

Alec Baldwin zdradza w końcu, co się stało na planie "Rust"

Rozmawiając z Georgem Stephanopoulosem z ABC News, Baldwin był bardzo zestresowany i poruszony, musiał robić częste pauzy, aby dojść do siebie. Powstrzymał się od ujawnienia niektórych szczegółów ze względu na trwające dochodzenie, ale przyznał, że przyszedł „powiedzieć, że zrobił by wszystko, aby cofnąć to, co się stało”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez RawStatusTV (@therawstatus)

Alec Baldwin wyjawił również, że „nie pociągnął za spust” pistoletu podczas tragedii 21 października w Nowym Meksyku. „Ktoś wsadził prawdziwą kulę do pistoletu” – powiedział. „Wiem, że to nie ja”.

Alec Baldwin jest najbardziej znany ze swoich występów w wielu produkcjach, a także wcielania się w postać Donalda Trumpa w amerykańskim programie Saturday Night Live.

„Nie wiem, co się stało na tym planie. Nie wiem, jak ta kula trafiła do tego pistoletu. Nie wiem” – powiedział zrozpaczony Alec Baldwin zaznaczając, że jest za wykonaniem wszystkich działań, które zapobiegły by w przyszłości takim wypadkom.

Aktor ujawnił, że podczas próby 21 października Halyna Hutchins kierowała każdym jego ruchem. Miała dokładnie instruować aktora, pod jakim kontem ma trzymać broń, której linia strzału znalazła się pod jej pachą.

Alec Baldwin wyjaśnił także działanie pistoletów używanych na planie filmowym. Jak stwierdził, należało odbespieczyć najpierw broń, aby móc zagrać scenę strzału, ale nie miał wówczas strzelać. „Spust nie został naciśnięty. Nie pociągnąłem za spust".


YouTube/ABC News

O tym się mówi: Dominika Gwint ruszyła ze świątecznymi przygotowaniami. Pewne zdjęcie zainteresowało fanów

Zerknij: Smutne wieści płyną od Marka z "Rolnik szuka żony 8". Mężczyzna stracił bardzo bliską osobę