Od pewnego czasu powraca temat bezdzietności Aleksandry Kwaśniewskiej. Od czasu jej wypowiedzi na ten temat, raczej nic się nie zmieniło w kwestii jej wyboru i powodów nie decydowania się na dzieci, jednak tabloidy wciąż roztrząsają ten temat w taki sposób, jakby dziennikarka nigdy nie wypowiadała się na ten temat wcześniej.

Aleksandra Kwaśniewska staje w obronie bezdzietnych kobiet

Niestety tego typu pytania o potomstwo mogą mocno zranić i zirytować, gdyż nie zawsze jest tak, że kobieta decyduje się na rezygnację ciąży z własnej i nieprzymuszonej woli.

Bardzo często bywa tak, że każde pytanie o dziecko może ranić kobietę, gdyż nie wszystkie panie mają ochotę i gotowość w sobie, aby dzielić się powodami swojej bezdzietności. Wiele razy była tak, że kobieta najzwyczajniej w świecie nie jest w stanie zajść w ciążę, a co za tym idzie dać nowego życia przyszłym pokoleniom.

Bywa też tak, że z jakiegoś powodu ciąża jest przeciwwskazaniem, ale bywa też tak, że kobieta po prostu nie chce zostać nigdy mamą.

Nie należy w żadnym z tych przypadków brać się za ocenę, gdyż nigdy nie będziemy wiedzieli, co w danej sytuacji może czuć konkretna osoba, zanim sami nie przespacerujemy się w jej butach.

Aleksandra Kwaśniewska bardzo stanowczo reaguje na ciągłego pytania o potomstwo. Wielokrotnie także apelowała, o to aby nie zadawać tego typu pytań żadnej z kobiet. Dziennikarka na własnej skórze odczuła jak bolesne i irytujące z czasem potrafią być tego typu pytania o dzieci - Właśnie po tym odcinku dostałam nieprawdopodobnie dużo wiadomości od kobiet, które opisywały mi swoje historie. I to jak one są często niezrozumiane przez swoje otoczenie i jak często źle traktowane, tak bardzo napastliwie. W kółko muszą odpowiadać na te same pytania. Chcę stanąć i mówić w ich imieniu - powiedziała w wywiadzie.

O tym się mówi: Córka Izabelli Scorupco wyrosła na piękną kobietę. Jak dziś wygląda Julia

Zerknij: Auto Agnieszki Woźniak - Starak uszkodzone. Czy ktoś zrobił to celowo. Naprawa będzie kosztowała majątek