Moja siostra obraziła się na mnie za to, że nie wybrałam jej na druhnę, gdy brałam ślub trzy lata temu. Do tej pory nie chce się do mnie odzywać, a moich dzieci nie uznaje za siostrzeńców. Czy naprawdę moim obowiązkiem było wybranie siostry na druhnę?

Czy trzeba siostrę wybierać na druhnę?

Wybór między najbliższymi dziewczynami, aby wybrać druhnę, jest wyzwaniem. Jak wybrać faworyta, gdy masz przed sobą tak wspaniałe możliwości? Większość byłych narzeczonych powie ci, że jeśli masz siostrę, najlepiej jest unikać dramatu i oddać jej zaszczyt (twoi przyjaciele zrozumieją). Ale ty masz do? Niezależnie od tego, czy ty i twoja siostra nie jesteście tak blisko, czy też macie do wyboru więcej niż jedną siostrę, oto jak sobie poradzić, jeśli ta sugestia „siostra jako druhna” po prostu nie działa dla ciebie.

Nie ma reguły mówiącej, że absolutnie musisz uczynić swoją siostrę swoją druhną — a nawet w ogóle włączyć ją do swojego przyjęcia weselnego. Oczywiście, pominięcie jej może spowodować rozłam, więc jeśli ty i twoja siostra jesteście w dobrych stosunkach (lub zachowujecie jakieś pozory), wysoce zalecane jest zrobienie z niej druhny. Ale czy musi zdobyć tytuł druhny, jeśli masz na myśli innego, bliższego przyjaciela? Nie.

Jak na siostrę, która nie jest druhną, uwielbiamy pomysł poklepywania jej, by wypełniła inną ważną rolę. Poproś ją, aby podczas ceremonii odczytała lub nosiła pierścionki. Jeśli jest matką lub świetnie radzi sobie z dziećmi, poproś ją, aby eskortowała twoje dziewczynki z kwiatami i posiadaczy pierścionków do ołtarza (zwłaszcza jeśli potrzebują trochę przekonania!

O tym się mówi: Paulina Krupińska szczerze o pracy w "DDTVN". Co powiedziała

Zerknij: Polska przestaje być krajem katolickim. Szczera wypowiedź publicysty katolickiego, Tomasza Terlikowskiego