Rybiki srebrzyste są małymi, nocnymi owadami, które mogą narobić wiele szkód w domu. Swoją nazwę zawdzięczają kolorowi (srebrzysty, szary odcień) i rybim ruchom, dzięki zwężającym się ogonom i "antenom".

Poruszają się szybko, więc często prześcigają drapieżniki i lubią zakopywać się w ciemnych miejscach.

Czy to źle mieć w domu rybiki?

Rybiki srebrzyste są wystarczająco nieszkodliwe dla ludzi, ale swoimi odchodami mogą niszczyć książki, stare papiery, tapety, dywany i ubrania. Uwielbiają też odwiedzić niezapieczętowane opakowania z makaronem, płatkami owsianymi i płatkami zbożowymi w domu, więc będziesz chciał się ich szybko pozbyć.

Rybiki srebrzyste są znanymi powszechnie szkodnikami, ale mogą być trudne do wykrycia, ponieważ wolą żyć w ciemnych, wilgotnych miejscach, gdzie wilgoć jest na okrągło. Obejmuje to strychy, piwnice, garaże i kuchnie, w których mogą żywić się kurzem, rozpieczętowaną wysuszoną żywnością i bałaganem, takim jak papier.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Coś Na (@cos_na_szkodniki)

Znaki ostrzegawcze to żółte plamy na odzieży wykonanej z tkanin syntetycznych, a także małe dziury i odchody pozostawione na starym papierze i tapecie. Można je również znaleźć zakopane w niezapieczętowanych opakowaniach z suszoną żywnością.

Aby się ich pozbyć, użyj kilku prostych środków

My, ludzie, możemy kochać zapach cynamonu, podobnie jak cedru, jednak rybiki ich nie znoszą. Umieść mielony cynamon, olejek cynamonowy lub laski cynamonu w opanowanych przez te szkodniki miejscach.

Rybiki srebrzyste odstraszane są także cytrusowym zapachem skórki pomarańczy i cytryny. Jeśli używasz świeżej skórki zdartej z owocu, musisz ją regularnie wymieniać. Możesz również zrobić spray cytrusowy używając soku z cytryny i wody i spryskać opanowany przez rybiki srebrzyste obszar.

Skuteczne są także skórki z ogórka, goździki, czy sól. Jeśli zmieszasz to wszystko razem, uzyskasz bombę zapachową przeciwko rybikom!

O tym się mówi: Te świata nie będą najlepsze dla Marzeny Kipiel-Sztuki. Co się stało u aktorki

Zerknij: Robert Makłowicz zdradził czym się zajmował przed telewizyjnym debiutem. Fani kucharza nie mogą w to uwierzyć