Nikt się nie spodziewał, że premier Mateusz morawiecki sięgnie po świąteczne prezenty z myślą o obywatelach Polski. Okazuje się, że uszczypnie nieco środków z budżetu i zrobi nam świąteczny prezent.

Rząd chce zrobić Polakom prezent. Sypnie pieniędzmi

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Łukasz Kmita (@lukasz_kmita)

Jak podaje Wirtualna Polska, 100 zł trafić ma do każdego gospodarstwa domowego. Nie jest to jednak kwota przeznaczona na cokolwiek. Rząd podjął decyzję o finansowaniu wymiany ogromnej ilości telewizyjnych dekoderów w polskich domostwach.

Jak wszyscy zauważyliśmy, przekaz medialny – a głównie używający obrazu jest bardzo potężną bronią rządzących, a także świetnym narzędziem do przekazywania informacji i innych treści niezwiązanych z wymaganą narracją.

Telewizja od wielu lat stanowi jedno z głównych źródeł informacji na temat sytuacji panującej w kraju i poza jego granicami. W telewizji możemy obejrzeć zarówno programy natury politologicznej, edukacyjnej, rozrywkowej, religijnej, czy komercyjnej.

Rządzącym bardzo zależy na tym, aby Polacy nie stracili zainteresowania telewizyjnym przekazem. Jest to o tyle istotne, że gdyby nie telewizyjne informacje, wielu ludzi nie miało by zielonego pojęcia, że dzieje się na świecie coś złego, że coś im zagraża i należy zmienić swoje zachowanie i zachować ostrożność w stosunkach międzyludzkich.

Rządowi zależy bardzo na utrzymaniu społeczeństwa w kontakcie z telewizyjną narracją, w związku z tym podjęta została decyzja o przeznaczeniu 100 zł na każde gospodarstwo domowe na poczet kupna dekoderów kompatybilnych z zapowiadaną zmianą technologiczną, która będąc częścią nowego polskiego ładu ma być wkrótce wprowadzona.

O tym się mówi: Niewiarygodny pech seniora. Odłożył w ZUS-ie 700 tysięcy złotych, z czego nie dostanie ani złotówki. Jak to się stało

Zerknij: Czas problemów i negatywności nadchodzi. W roku Tygrysa będzie kilka najniebezpieczniejszych dni