Jak wskazuje portal "Pomponik", Martyna Wojciechowska postanowiła zabrać głos w sprawie, która wywołała w naszym kraju ogromne poruszenie. W mediach społecznościowych podróżniczka zamieściła ważny apel do swoich obserwatorów. O co chodzi?

Martyna Wojciechowska postanowiła zabrać głos w ważnej sprawie

O Martynie Wojciechowskiej w ostatnim czasie było głośno, głównie za sprawą niespodziewanego rozwodu z Przemysławem Kossakowskim. Para rozeszła się zaledwie trzy miesiące po ślubie. Dla wszystkich, łącznie z samą Wojciechowską, rozstanie to było ogromnym zaskoczeniem. Sprawa rozwodowa jeszcze się nie zaczęła, trudno więc mówić o tym, że to dla niej zamknięty rozdział.

Podróżniczka odreagowuje rozstanie rzucając się w wir pracy. Postanowiła również wykorzystać niesłabnące zainteresowanie jej osobą, aby zwrócić uwagę obserwatorów na niezwykle poważny problem. Mowa o kryzysie migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej. Podróżniczka nie zgadza się na próby odczłowieczania ludzi, którzy szukając lepszego życia opuszczają swoje kraje.

Wojciechowska zwróciła uwagę swoich fanów, że działania polskich i białoruskich władz skazują koczujących na granicy ludzi na "cierpienie i śmierć". Przypomniało, że już doszło do śmierciu kilku osób, które zmarły w wyniku wychłodzenia, chorób, czy braku pożywienia. Podróżniczka nie może uwierzyć, że do podobnych zdarzeń dochodzi w samym środku Europy w XXI wieku.

" Zapomniano o MIŁOSIERDZIU, a tak bardzo lubimy w Polsce podkreślać naszą wiarę, prawda?" - pyta w swoim wpisie Martyna Wojciechowska. Na końcu poruszającego wpisu podróżniczka zaapelowała do swoich fanów, aby złożyli swój podpis pod petycją. Wzywa się w niej "Polski Czerwony Krzyż, jako organizację międzynarodową, do podjęcia działań".

Jak oceniacie apel Martyny Wojciechowskiej?

To też może cię zainteresować: Jak układają się relacje Piotra Żyły i Marceliny Ziętek? Ukochana skoczka zdecydowała się na bardzo odważny krok. O czym mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Obieranie dyni już nie będzie stanowiło problemu. Prosty patent pozwoli to zrobić szybko i dokładnie

O tym się mówi: Czy Jennifer Aniston i Brad Pitt są znowu razem? Internet huczy od domysłów