W tym roku piosenkarz obchodziłby swoje 75 urodziny, jednak pandemiczne wydarzenia odebrały mu życie. Msze święte organizowane z okazji urodzin artysty odbywały się od lat każdego roku.

O co chodziło duchownemu, gdy skomentował stroje wdowy po piosenkarzu?

Wdowa po piosenkarzu Ewa Krawczyk podtrzymała tę tradycję i z okazji 75 urodzin Krzysztofa Krawczyka Odbyła się uroczysta msza święta w intencji artysty w świątyni w Grotnikach. Biskup, który poprowadził Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka odprawił tegoroczną mszę świętą w jego intencji z okazji urodzin.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ❤️ Kuba ❤️ (@kuba_qxv)

Jak donoszą media, duchowny postanowił skomentować aktualne stylizacje Ewy Krawczyk. Jego opinia na temat jej strojów może wielu zaskoczyć zważywszy na tradycję określającą ubieranie się podczas żałoby. Według Przewodnika Katolickiego po śmierci dziecka lub współmałżonka, a także rodzica - osoba będąca w żałobie powinna ubierać się na czarno przez cały rok.

Biskup Długosz komentując stroje Ewy Krawczyk rozminął się nieco z treścią przewodnika - Krzyśka traktowaliśmy jak swojego brata, więc trudno przyjąć to wszystko, ale wiara w pana Jezusa powoduje, że trochę inaczej się patrzy na śmierć. Nawet żonie Krzysztofa, Ewie, mówiłem, by nie chodziła wciąż w czarnym kolorze, bo to jest rodzaj niezrozumienia istoty chrześcijaństwa.

Duchowny dodał także, że tegoroczne 75 urodziny zmarłego Krzysztofa Krawczyka są Jego pierwszymi urodzinami w niebie, że ten ból po stracie powinien przejść w ogromną nadzieję.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Mieszkańcy Domu Artystów Weteranów zabierają głos w sprawie złych warunków, w jakich ma żyć Andrzej Szopa. “Sprzątają pokój u mnie raz na tydzień”

Zerknij: Nielegalne zbiory grzybów w podkarpackich lasach. To już kolejna taka sytuacja. O co chodzi