Główny Inspektorat Sanitarny postanowił wydać komunikat o wycofaniu z obrotu jednych z najpopularniejszych preparatów z gatunku suplementów diety, który szumnie reklamowany jest w telewizji.

Popularny środek reklamowany w telewizji okazał się rakotwórczy? GIS podaje listę wycofanych partii

Jak podają media, popularne suplementy dwóch producentów znalazły się na liście środków wycofanych ze sprzedaży. te suplementy diety po przeprowadzeniu badań okazały się bardzo niebezpieczny mi dla zdrowia człowieka. "Molekin Osteo", Biowap Osteo D3 i Biowap Osteo D3 + K2 Według Głównego Inspektoratu Sanitarnego zawierają w sobie wysoce kancerogenne zanieczyszczenia.

GIS pilnie ostrzega przed stosowaniem tych preparatów. Według medialnych doniesień, powyższe preparaty dwóch producentów zostały zanieczyszczone na etapie produkcji, na którym zastosowano węglan wapnia, który zanieczyszczony był 2-chloroetanolem Będącym substancją pochodną tlenku etylenu, Który zaliczany jest do grupy nie dopuszczonych do stosowania przy produkcji żywności.

EPA sklasyfikowała tlenek etylenu jako czynnik rakotwórczy dla ludzi w grudniu 2016 r. Badania pracowników pokazują, że ich narażenie na tlenek etylenu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem raka białych krwinek (komórek układu odpornościowego zwalczających infekcje). Badania wykazały również zwiększone ryzyko raka piersi u kobiet.

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego czytamy - Firma Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o. poinformowała swoich odbiorców o wycofaniu z rynku wyżej wskazanych partii suplementów diety. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania tych produktów z obrotu.

Czy macie te preparaty w swojej apteczce? Sprawdźcie na stronie GIS listę wycofanych partii!

O tym się mówi: Gdy odeszła jego mama, postanowił to wykorzystać. Potworny proceder trwał przez rok

Zerknij: Krzysztof Jackowski opublikował swoją najnowszą wizję. "My to wszystko zaakceptujemy, a to będzie jedynie następny etap"