Wiesław Gołas w przyszłym miesiącu skończyłby 91 lat. Niestety, wskutek podupadającego zdrowia oraz dwóch udarów, 9 września aktor zmarł, pozostawiając swoich bliskich oraz fanów w niewymownej rozpaczy. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb aktora?

Pożegnanie ikony polskiego kina

Filmografia Wiesława Gołasa zdaje się nie kończyć - aktor przez blisko 50 lat regularnie pojawiał się przed kamerą i brał udział w coraz to nowych przedsięwzięciach. Polscy widzowie mogą kojarzyć go z takich hitów jak "Czterej pancerni i pies", "Lalka", "Potop" czy "Nie ma róży bez ognia". Aktor przez lata dorobił się również pokaźnej kolekcji nagród, wśród których znalazła się m.in. Nagroda Honorowa za Całokształt Twórczości.

Pomimo ogromnych sukcesów, jakie aktor odnosił w swojej karierze, nie pozwolił on, by woda sodowa uderzyła mu do głowy. Sława nie wpłynęła znacząco na jego codzienny styl życia, który zawsze był niezwykle skromny. Taki sam będzie również jego pochówek - rodzina aktora zdradziła szczegóły nadchodzącego pogrzebu gwiazdora.

źródło: Instagram/polskakulturalna
źródło: Instagram/polskakulturalna

Jak donoszą media, bliscy Gołasa nie zgodzili się na to, by spoczął on w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Zamiast tego pochowany zostanie on w rodzinnym grobowcu. Msza odbędzie się natomiast w kościele pw. Św. Karola Boromeusza.

"Wiesław był wielkim aktorem, którego kochały miliony. I choć mógłby odcinać kupony od swojej sławy, żył bardzo skromnie. Miał skromnie urządzone mieszkanie, nie jeździł drogimi autami. Był bardzo skromnym człowiekiem i tak też chciał zostać pochowany" - możemy przeczytać w SuperExpressie.

Odejście Gołasa pozostawiło ogromną lukę w historii polskiej kinematografii...

Zobacz także: Konflikt Magdy Gessler i Weroniki Rosati trwa w najlepsze. Restauratorka jednym słowem wbiła szpilę aktorce. Takiego wpisu nie spodziewał się nikt

Może cię zainteresować: Kuba Wojewódzki dodał obszerny wpis na temat dziennikarstwa. Michał Wiśniewski zmiażdzył go trzema słowami. Co na to dziennikarz

Pisaliśmy również o: Prognoza na weekend nie napawa optymizmem. W niektórych rejonach Polski mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem