Jak przypomina portal "O2", w ostatnią niedzielę miała miejsce beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. W sieci zawrzało po tym, jak pojawiło się tam zdjęcie z uroczystości wykonane przez biskupów. Fotografia nie wszystkim przypadła do gustu. Z jakiego powodu?

Oburzenie w sieci

W minioną niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie miała miejsce msza beatyfikacyjna kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. W tym wyjątkowym wydarzeniu wziął udział m.in. prezydent Andrzej Duda, a także marszałkowie Sejmu i Senatu. Mszę świętą odprawiało aż 600 księży, 80 polskich biskupów oraz 45 biskupów z zagranicy.

Po Eucharystii w mediach społecznościowych biskup pomocniczy Diecezji Płockiej Mirosław Milewski opublikował zdjęcie z mszy beatyfikacyjnej. Fotografia wywołała w sieci ogromne poruszenie. Nie wszystkim spodobało się zdjęcie duchownego.

W mocnych słowach całą sytuację skomentował Michał Murgabia, redaktor Mediów Narodowych, który wskazywał, że takie zachowanie jest "niedojrzałe" i jest "brakiem szacunku dla sakramentów".

W obronę bp. Milewskiego wziął ks. Daniel Wachowiak. Jego zdaniem zdjęcia zostały wykonane nie w trakcie Eucharystii, ale przed i po niej. Tłumaczenia te nie przekonały Michała Murgabiego, który wskazał, że duchowni w ten sposób "okazują lekceważenie Chrystusowi, sakramentom i nie liczą się z tym, że wasz gorszący przykład niszczy wiarę wiernych".

A wy, co sądzicie o zdjęciu i o komentarzu Murgabiego?

To też może cię zainteresować: Jak będzie wyglądać ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II? Zagraniczny portal zdradza zaskakujące szczegóły

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Donald Tusk wprowadza rządy twardej ręki. Na dywaniku u szefa PO wezwanych zostało kilkunastu posłów. O co chodzi

O tym się mówi w Polsce: Magdalena Ogórek i Jarosław Jakimowicz z ważnym apelem. Prowadzący skrytykowali dziennikarzy TVN. O co chodzi

Z życia gwiazd: Beata Kozidrak powraca na scenę? Ceny biletów na koncert z jej udziałem powalają