Nie ulega wątpliwości, że polityk Łukasz Szumowski odszedł z resortu zdrowia w spektakularny sposób. odszedł nagle zaraz po tym, jak na jaw wyszły Niewygodne dla niego fakty. chwili gdy pojawił się nowy minister zdrowia, spekulacje, domysły i dyskusje na temat Łukasza szumowskiego powoli rozeszły się po przysłowiowych kościach.

Łukasz Szumowski aktywny zawodowo?

Niemniej jednak Łukasz Szumowski dał się poznać szerszej publiczności jako polityk, który najpierw wyśmiał skuteczność maseczek ogólnodostępnych sprzedaży, by potem nakłaniać i zmuszać społeczeństwo do noszenia ich. ponadto rząd wprowadzając nakaz zasłaniania ust i nosa dał możliwość wyboru między maseczką, A – jak to określił ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski – czymkolwiek, jak przyłbica, chusta, szal, komin, czy uszyta samodzielnie maseczka.

Po jego odejściu rekomendacje te zostały całkowicie zlikwidowane przez jego następcę Adama Niedzielskiego, który niemal od razu ogłosił nakaz zakrywanie ust i nosa bezwzględnie i wyłącznie maseczką chirurgiczną, która w wielu przypadkach maseczek ogólnodostępnych jest chirurgiczną, ochronną jedynie z nazwy.

Wprowadzono również zakaz zastępowania maseczek przyłbicami. Łukasz Szumowski i pozostawił po sobie wiele kontrowersji, które stały się powodem powstania wielu niewybrednych memów, żartów i fali krytyki.

Był on jednak ministrem zdrowia ściśle związanym z medycyną, gdyż jest on lekarzem. Obecny minister zdrowia Adam Niedzielski nie ma nic wspólnego z medycyną, gdy z wykształcenia jest finansistą. Jak podaje "JastrzabPost", były minister zdrowia Łukasz Szumowski zajmuje się aktualnie bezpośrednim kontaktem z pacjentami.Ookazuje się bowiem, że na facebookowym koncie Macieja Górskiego, który jest ratownikiem medycznym pojawił się post zdradzający to, czym aktualnie zajmuje się Łukasz Szumowski.

Tabloid podaje także, że Łukasz Szumowski pracował także podczas beatyfikacji matki Elżbiety Czackiej i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie wypatrzył go w tłumie fotoreporter tabloidu “Super Express”.

To też może cię zainteresować: Prawnik Beaty Kozidrak przerywa milczenie. Wydano nowy komunikat. O co poszło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski potwierdza, że jego przepowiednie się spełniają. Czy na ulice w Polsce wyjdą mundurowi