Aktorka Krystyna Kołodziejczyk przyszła na świat 30 marca 1939 roku w Częstochowie. studia na Wydziale Aktorskim PWSTiF ukończyła w latach 60.

Odeszła wybitna aktorka

Aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Była lubiana przez spółpracowników, a jej różnorodne kreacje filmowe i serialowe zapobiegły zaszufladkowaniu artystki w jednym kanonie.

Zawodowo związana była ze sporą liczbą teatrów, a jej działalność zaowocowała odznaczeniem srebrnym medalem przekazywanym dla “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jak podają media, parę ostatnich tygodni artystka spędziła w szpitalu. Odeszła niestety 13 września w poniedziałek.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Plejada (@plejadapl)

Jak podaje "Super Express", na dwa tygodnie przed jej śmiercią, odszedł jej ukochany mąż. Małżonkowie przeżyli czterdzieści wspólnych lat. Gdy zapytana została o to, jaką ma receptę na trwałe i szczęśliwe małżeństwo, aktorka stwierdziła że jako takiej uniwersalnej recepty to raczej nie ma, jednak jej zdaniem kluczowe w związku małżeńskim jest zadowolenie z pracy zawodowej, oraz przyjaźni między małżonkami.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @okiem_kawki

Jak dodała wpływ na udane małżeństwo był również fakt, że widywali się dość rzadko. Mało kto wiedział, że małżonek aktorki Krystyny Kołodziejczyk Wiesław Szyszko, rzadko bywał domu ze względu na to, że szefował podkładowi w PLL LOT. Praca ta owocowała ciągną absencją w domu, gdyż wiele podróży było zagranicznych.

Najbliżsi potwierdzili smutne doniesienia o śmierci artystyki.

To też może cię zainteresować: Rodzice uczniów lądują na dywaniku u dyrektora. Wszystko przez lekcje religii. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kinga Duda dała się przyłapać. Prezydent nie będzie z tego zadowolony. O co chodzi

O tym się mówi: Edward Miszczak i Anna Cieślak planują potomstwo? Słowa aktorki nie pozostawiają miejsca na domysły