Tradycyjnie osoby pogrążone w żałobie oddawały szacunek swoim bliskim, nosząc na pogrzebie czarny strój formalny, zwykle w postaci garnituru lub eleganckiej sukienki. Ale jedna kobieta boleśnie przekonała się, że niektórzy ludzie mają bardzo surowe oczekiwania, jeśli chodzi o stroje pogrzebowe, ponieważ jej własna rodzina oskarżyła męża o to, że jest „nieodpowiednio ubrany” – tylko dlatego, że nie miał marynarki.

Tradycja, czy przesada?

Według "Birmingham Live", kobieta powiedziała "Mumsnetowi", że ona i jej mąż byli na pogrzebie babci w ciepły dzień. Powiedziała: „Niedawno poszliśmy na pogrzeb mojej babci. „Mój mąż nigdy nie musiał nosić garnituru do pracy, więc ma tylko jeden niebieski garnitur, który nosi na śluby.

„Na pogrzeb miał na sobie czarne spodnie od garnituru, białą koszulę, czarny krawat i czarne buty. Wszystko wyprasowane, buty wypolerowane itp. Myślałam, że wygląda elegancko i z szacunkiem. „To był bardzo ciepły dzień, więc bez płaszcza.” Ale kilka tygodni później z kobietą skontaktował się jej tata, który oskarżył jej męża o „wysoki brak szacunku” przy wyborze stroju.

Kobieta dodała: „Kilka tygodni później tata powiedział mi, że czuł, że mój mąż jest ubrany nieodpowiednio, bo nie ma na sobie pełnego garnituru. „Powiedział, że to wielki brak szacunku, że wiele osób to skomentowało, a to, co mnie najbardziej zdenerwowało; powiedział, że to pokazuje, że mój mąż nie był właściwie wychowany.

„Byłam naprawdę oszołomiona. Nie powiedziałam mężowi, bo byłby upokorzony, gdyby wiedział. „Na pogrzebie było wielu mężczyzn ubranych w stare źle dopasowane garnitury lub swetry i chinosy, które według mnie wyglądały o wiele mniej elegancko”.

Kobieta poprosiła o radę innych użytkowników "Mumsnetu", którzy zgodzili się, że jej tata jest „całkowicie niesprawny”. Jeden z użytkowników napisał: „Myślę, że twój tata jest całkowicie niesprawny, coś projektuje. – Wygląda na to, że twój mąż był dobrze ubrany. Naprawdę nie sądzę, aby miało to znaczenie, co ludzie ubierają na pogrzebie, o ile jest to strój stonowany i mądrze skomponowany”.

Ktoś inny powiedział: „Twój tata jest bardzo niesprawiedliwy. Twój mąż tam był i był elegancko ubrany – to absolutnie w porządku”. A trzeci napisał: „Twój tata jest bardzo nierozsądny i bardzo nieprzyjemny, mówiąc, że twój mąż nie był właściwie wychowany”.

Jednak niektórzy użytkownicy sympatyzowali z tatą kobiety, twierdząc, że jego komentarze mogły pochodzić z miejsca żalu. Ktoś zauważył: „Żal może sprawić, że ludzie pomyślą i powiedzą najdziwniejsze rzeczy. Nie wspominaj o tym swojemu mężowi i po prostu staraj się nie brać tego zbyt do siebie.” A inna osoba zauważyła: „Naprawdę nie mogę uwierzyć, że ktokolwiek skomentował to, co miał na sobie twój mąż. Czy twój tata zmaga się ze swoimi emocjami i rzuca się na rzeczy, których normalnie by nie zrobił?

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski wystraszony własnymi wizjami? Te przepowiednie powoli się sprawdzają. O co chodzi

Zerknij: Dodatkowe 330 zł dla seniorów. Kto będzie mógł skorzystać z tych pieniędzy