Politycy to dla wielu Polaków ludzie niemal graniczący z mitycznymi postaciami - większość z nas kojarzy ich jedynie z telewizji czy zdjęć. W związku z tym niezwykle trudno jest wyobrazić sobie, jak wyglądają w przestrzeni i... jakiego są wzrostu!

Kilku z nich zdecydowało się jednak ujawnić ile mierzą. Wzrost niektórych polityków może być dla wielu Polaków nie lada zaskoczeniem!

Ile wzrostu mają polscy politycy?

Chociaż wydawałoby się, że znamy naszych polityków na wylot, to okazuje się, że jest jedna rzecz, która dla wielu na zawsze pozostanie owiana tajemnicą... Chodzi oczywiście o wzrost! Ile mierzą poszczególne gwiazdy polskiej polityki i jak wypadają na tle innych?

Na pierwszy ogień idzie oczywiście obecna głowa państwa - Andrzej Duda. Chociaż mogłoby się wydawać, że nie jest zbyt pokaźnej postury, to prezydent mierzy aż 182 centymetry! Obraz ten nieco zaburza Pierwsza Dama, Agata Duda, która sama jest bardzo wysoka i ma 179 centymetrów wzrostu.

Jednym z najniższych polityków jest bez wątpienia Jarosław Kaczyński - prezes Prawa i Sprawiedliwości mierzy jedynie 168 centymetrów. Do niższych należy również Leszek Miller ze 170 centymetrami wzrostu, oraz dwaj byli prezydenci naszego kraju - Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Są oni bardzo podobnej postury - mierzą kolejno 171 i 172 centymetry.

Wzrostem nie wyróżnia się Donald Tusk, mierzący przeciętne 174 centymetry.

Najbardziej imponującym wzrostem cieszy się bez wątpienia Roman Giertych, który w porównaniu z pozostałymi politykami jest prawdziwym olbrzymem - mierzy on aż 196 centymetrów! Zaskoczyć może także wzrost Jarosława Gowina, wynoszący 185 centymetrów.

Te dane z pewnością mogą zdziwić wielu Polaków!

Zobacz także: Magda Gessler oferuje w swoich restauracjach procenty. Ile trzeba za nie zapłacić. Wiemy, czy jest drogo

Może cię zainteresować: Tak Kate Middleton spędza wolny czas z rodziną. Dzieci księżnej i księcia Williama muszą mieć ogromną frajdę

Pisaliśmy również o: Czym obecnie zajmuje się Ryszard Rynkowski. Jego nowy biznes nie jest związany z muzyką