Moment ten uchwycił 43-letni Erivaldo Silva na wodach archipelagu Fernando de Noronha około 353 km od wybrzeży Brazylii.

Tajemniczy organizm żywy zaintrygował rybaka

Niezwykły okaz został znaleziony przez 43-letniego Erivaldo Alvesa Silvę podczas nurkowania w poszukiwaniu ośmiornicy w wodach. Erivaldo, który również jest surferem, powiedział: „Na początku myślałem, że to dziwne, ale nie myślałem, że to aż takie dziwne. „Dopiero po tym, jak opublikowałem moje historie, ludzie powiedzieli, że to rzadkie znalezisko. Byłem wtedy naprawdę szczęśliwy, kiedy zdałem sobie sprawę, co powiedzieli mi inni ludzie".

Pomimo tego, że było to rzadkie odkrycie, w rzeczywistości było to drugie takie jajo rekina znalezione w wodach u wybrzeży Fernando de Noronha w ciągu niecałego miesiąca, co świadczy o tym, że lokalna populacja rekinów może rosnąć.

Renato Magnahaes jako pierwszy zarejestrował obserwację 26 sierpnia. Leo Veras, inżynier ds. rybołówstwa, powiedział, że jajo należało do rekina wąsatego, który jest wrażliwym zwierzęciem. Rekiny wąsate mają około 30 cm długości w momencie narodzin i mogą osiągnąć długość 3,08 m. Veras twierdzi, że gatunek rozmnaża się co 2 lata z większą liczbą urodzeń w latach nieparzystych, takich jak 2021.

Te majestatyczne czołowe drapieżniki, które są tak istotne dla naturalnego porządku ekosystemów morskich, stoją teraz w obliczu największego zagrożenia wynikającego z przełowienia.

O tym się mówi: Arcybiskup ogłosił wielki "cud eucharystyczny". Co się stało z relikwiarzem

Zerknij też tutaj: Przemysław Kossakowski ustosunkował się do pytania o rozwód z Martyną. Jego szczera odpowiedź zaskoczyła wszystkich