Temat wysokich kosztów pochówków wciąż jest aktualny i bolesny dla każdego, kto miał z tym problemem do czynienia. Niektóre Archidiecezja jednak i parafie uzurpują sobie prawo do naliczania kosztów za rzeczy i okoliczności, za które nikomu nie przyszłoby do głowy zapłacić. boleśnie dowiedział się o tym jeden z mieszkańców Brzezin podczas pochówku bliskiej osoby.

Kuria ukarana za pazerność?

Pojawił się przełom w sprawie zadośćuczynienia, a Archidiecezja zobowiązana jest zwrócić mężczyźnie około 2,4 tysiąca zł. Jak wyjawił w wywiadzie Stanisław Śliwonik, zmuszony był przeznaczyć na pogrzeb łącznie kwotę ponad 4000 zł.

Mieszkający w Brzezinach pan Stanisław zobowiązany został przez kurię do uiszczenia dodatkowej opłaty nawet za wprowadzenie budowlanej ekipy. Jak opowiedział mężczyzna, za miejsce na cmentarzu musiał zapłacić 2,1 tysiąca zł.

Archidiecezja Łódzka wymagała także od mężczyzny zapłaty za wydanie zgody na umieszczenie pomnika, a także osobno za wjazd pracowników budowlanych, w których zadaniem było postawienie nowego pomnika.

Głos w sprawie zabrał pełnomocnik mieszkańca Brzezin, mecenas Piotr Majewski - Ostatecznie mój klient zapłacił kurii w ramach nienależnie pobranych opłat łącznie około 2,7 tys. złotych. Według medialnych doniesień sprawa została zakończona ugodą w poniedziałek. poszkodowany mężczyzna ma odzyskać od kurii około 2,4 tysiące zł. Jak podaje o2, reszta mieszkańców Brzezin Nie ukrywa zadowolenia i mają nadzieję na to, że kuria w taki sam sposób spojrzy na pozwy innych mieszkańców.

Przedstawiciele kurii zabierając głos w tej sprawie przyznali, że na administrowanych przez nią cmentarzach obowiązujący cennik jest wszędzie taki sam na obszarze całej Archidiecezji i tylko Brzeziny budzą wątpliwości i kontrowersje.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Izabela Małysz i Stefano Terrazzino odpadli z programu. Adam Małysz zabrał głos w tej sprawie

Zerknij: Przyjaciel Beaty Kozidrak zdradził smutną prawdę. Mało kto wiedział o tym, z czym przyszło się zmagać wokalistce. O co chodzi