Jak podaje portal "Pomponik", dla Anny German syn Zbigniew był prawdziwym darem od losu. Kiedy udało jej się donosić zagrożoną ciążę i jej wyczekiwany synek pojawił się wreszcie na świecie, nie ukrywała radości. Dziś Zbigniew Ivarr Tucholski jest dorosłym mężczyzną i nie chciałby, aby łączono go ze sławną mamą. Dlaczego zdecydował się na taki krok?

To już prawie 40 lat

W przyszłym roku minie dokładnie 40 lat od śmierci Anny German. Artystka odeszła 25 sierpnia 1982 roku po wycieńczającej walce z mięsakiem kości. Kiedy Zbigniew Tucholski poszedł pożegnać się z mamą, miał zaledwie 6,5 roku. Jego tata w jednym z wywiadów przyznał, że jego syn pamięta ten moment jak przez mgłę.

Zbigniew Tucholski nie decyduje się na publiczne rozmowy o mamie. Na wywiad zgodził się zalediwe raz, przed premierą serial poświęconego Annie German. W rozmowie z Tomaszem Gawińskim z "Agory".

" Nie chcę, aby łączono mnie z Anną German. Ja to ja i nie potrzebuję żadnego rozgłosu. Może to i dziwne, ale nie chcę, aby mnie kojarzono z karierą mamy" - powiedział wówczas Zbigniew Tucholski.

Anna German/YouTube @tysia22a
Anna German/YouTube @tysia22a
Anna German/YouTube @tysia22a

Choroba Anny German

Anna German usłyszała przerażającą diagnozę, kiedy jej syn miał niespełna pięć lat. Pomimo choroby artystka nie rezygnowała z występów. Chciała w ten sposób pokazać wszystkim, zwłaszcza swojemu synowi, że się poddała. Jednocześnie zdecydowała się zrezygnować z leczenia, chcąc oszczędzić swojej rodzinie kosztów z tym związanych.

Anna German udała sie do najlepszego onkologa dopiero wtedy, gdy nie była już w stanie znieść ogromnego bólu. Lekarz chciał jej pomóc, choć jednocześnie podkreślał, że choroba postępuje bardzo szybko. Niestety artystka i tym razem nie zdecydowała się na walkę.

Syn artystki nie jest w stanie do dziś zrozumieć, dlaczego jego mama nawet przez chwilę nie starała się walczyć z chorobą nowotworową. Przez wiele lat myślał nawet, że zrobiła to celowo, bo chciała umrzeć... bo chciała go zostawić.

Anna German/YouTube @tysia22a
Anna German/YouTube @tysia22a
Anna German/YouTube @tysia22a

Ogromną pasją Tucholskiego jest kolej i to jej poświęcił całe swoje dorosłe życie. Mężczyzna uzyskał najpierw tytuł doktora. Potem zrobił habilitację. Od lat zawodowo związany jest z Instytutem Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk.

Jak oceniacie decyzję syna Anny German?

To też może cię zainteresować: Odeszła gwiazda kultowego serialu. Niezwykle smutną informację przekazali najbliżsi. Fani nie kryją smutku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: IMGW ma pełne ręce roboty. Wydał pilny alert dla konkretnego regionu kraju. Będzie bardzo niebezpiecznie

O tym się mówi: Jenifer Lopez i Ben Affleck zaplanowali ślub? Czy po prawie 20 latach wszystko zakończy się szczęśliwie