Wszystkie osiedla i bloki mieszkalne mają swoje osobowości. Niektórzy są bardziej otwarci na kontakty towarzyskie, podczas gdy inni składają się z osób, które wolą pozostać same. Niezależnie od rodzaju dzielnicy, w której mieszkasz, nadal istnieją pewne podstawowe zasady etykiety, których powinieneś przestrzegać, aby być dobrym sąsiadem.

Gdy remontujesz mieszkanie i wiesz, że będziesz generować hałas...

Ostatecznym celem jest życie w pokoju i harmonii i chociaż nie zawsze jest to możliwe, możesz przynajmniej zrobić wszystko, aby zapobiec wrogości i długotrwałym urazom. Nikt nie oczekuje, że będziesz cichy jak mysz, ale powinieneś również przestrzegać pewnych zasad, jeśli chodzi o robienie zbyt dużego hałasu. Wiele zależy od tego, gdzie mieszkasz, jaki rodzaj mieszkania zajmujesz i przyzwyczajenia sąsiadów.

Wielu mieszkańców bloków mieszkalnych wiedząc, że będą hałasować na przykład podczas imprezy lub remontu, w prosty sposób informuje resztę lokatorów o niedogodnościach wywieszając w widocznym dla wszystkich miejscu odpowiednio sformułowaną informację.

Wiedzą o tym mieszkańcy jednego z polskich bloków, którzy w sympatyczny sposób zareagowali na informację o spodziewanym hałasie spowodowanym planowanym remontem. Jak napisali państwo "spod 1", bardzo przepraszali z powodu hałasu generowanego pracami remontowymi i liczyli na wyrozumiałość. Rodzina nie spodziewała się, że pod ich kartką pojawią się dwie kolejne...

Okazało się, że sąsiadom "spod 2" hałas nie będzie przeszkadzać, jednakże po zakończonym remoncie chętnie skorzystaliby z zaproszenia na grilla "na kamieniu przed klatką". Państwo "spod 5" niewiele myśląc dołączyli swoją odpowiedź, która trąciła nawet poezją - My się również nie gniewamy, bo sąsiadów fajnych mamy. Hałas jakoś wytrzymamy, a i z grilla przy kamieniu chętnie skorzystamy.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Aldona Wleklak szczerze o imprezach u Lecha Wałęsy. Co działo się za zamkniętymi drzwiami

Zerknij: Stanowcza wypowiedź Martyny Wojciechowskiej. To zaboli Przemysława Kossakowskiego. Padły ostre słowa