Zrozpaczona matka ujawniła, że ​​rosyjski ksiądz prawosławny odmówił chrztu jej córeczki, ponieważ uważał, że ogromne znamię dziecka jest zaraźliwe. 22-letnia Maria Khvostantseva powiedziała, że ​​kiedy zabrała noworodka do kościoła w mieście Kurgan, ksiądz powiedział jej, że nie pozwoli małej Vice uczestniczyć w grupowym chrzcie.

Szokujące zachowanie duchownego oburzyło wielu ludzi

Lokalne media pani Khvostantseva: „Ksiądz nie chciał dotykać Viki. Powiedział: „To miejsce może być zaraźliwe i myślę, że nasza kongregacja tego nie zrozumie”. Według matki ceremonia odbywa się dla kilku rodzin jednocześnie, a ksiądz wyraził obawy, że inni rodzice nie zgodzą się na przyłączenie „z powodu niezwykłego dziecka”.

źródło: YouTube/Daily Mail

Michaił Nasonow, rzecznik Kurgańskiej Cerkwi Prawosławnej, powiedział lokalnym mediom: „Planujemy przeprowadzić wewnętrzne śledztwo po incydencie. „Księdzu, o którym mowa, grozi postępowanie dyscyplinarne. Potępiamy to, co się stało. „Jestem pewien, że jeśli matka znowu pójdzie do kościoła, to ceremonia odbędzie się tym razem”.

Pani Khvostantseva powiedziała, że ​​rzadko zabiera gdziekolwiek swoją córeczkę, ponieważ chce ją ochronić przed osądem ludzi. Powiedziała: „Kiedy urodziłam Vikę, położna powiedziała: „Jest trochę brudna, czy co?” i próbowała ją wyczyścić serwetką. „Ludzie na ulicy często wskazują palcem na Vikę i śmieją się. Jestem z tego powodu bardzo zdenerwowana. „Moje dziecko jest piękne i bardzo kochane przez rodzinę. Mój syn mówi: „Vika została pocałowana przez słońce”.

U małej Viki zdiagnozowano duże wrodzone znamiona melanocytowe. Choroba jest niebezpieczna, ponieważ istnieje zwiększone ryzyko przekształcenia się w czerniaka, poważny rodzaj raka skóry. Rodzina zbiera fundusze na zapobieganie chorobie, poinformowały lokalne media.

Co sądzicie o zachowaniu księdza?

O tym się mówi: Sąsiedzi wywiesili kartkę z informacją o remoncie. Odpowiedź reszty lokatorów mocno ich zaskoczyła

Zerknij: Zaskakujące informacje na temat Marty Manowskiej obiegły media. Jeden z uczestników "Sanatorium miłości" zdradził sekret prowadzącej