Jak przypomina portal "Super Express", prezydent Andrzej Duda przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych. W trakcie wizyty za oceanem prezydent wziął udział w debacie generalnej 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Odbył również kilka spotkań i udzielał wywiadów. W trakcie jednego z nich prezydent zaliczył wpadkę. Co się stało?

Wpadka Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z pierwszą damą przebywa w Stanach Zjednoczonych. Poważne debaty, rozmowy i wywiady to nieodłączna część tego rodzaju wyjazdów zagranicznych. Czasem w ich trakcie dochodzi jednak do mniejszych lub większych wpadek. Tym razem potknięcie przydarzyło się Andrzejowi Dudzie w czasie rozmowy w mediach.

W trakcie rozmowy prezydnet mówił o relacjach łączących Stany Zjednoczone i Polskę, a także o problemach z jakimi boryka się obecnie amerykańska administracja. Niestety nie obyło się bez wpadki. "W tej chwili administracja pana prezydenta Donalda Trumpa ma wiele problemów, chociażby takich, jak problem Afganistanu, którymi musi się zająć" - powiedział Andrzej Duda wymieniając nazwisko nie obecnego, ale poprzedniego Prezydenta USA.

Prezydent Andrzej Duda zdawał się nie zauważyć swojej wpadki, bo bez skrępowania ciągnął swoją wypowiedź dalej. Gafa prezydenta Andrzeja Dudy nie uszła uwadze polskich polityków. Marcin Tyc, współpracownik Aama Szłapki z partii Nowoczesna, stwierdził, że dla Andrzeja Dudy prezydentem USA nadal jest Trump a nie Joe Biden. "Może dlatego nie ma zaproszenia z Waszyngtonu? Dramat!" - dodał.

Co sądzicie o wpadce prezydenta Dudy?

To też może cię zainteresować: Jaka jest Agata Duda? Prawdę na jej temat zdradziła współpracownica pierwszej damy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ewa Krawczyk musi zmierzyć się z poważną krytyką. Pierwsza żona Krzysztofa Krawczyka zwróciła się do wdowy z ważnym apelem. O co chodzi

O tym się mówi: Czekają nas trudne pogodowo godziny. Nad nasz kraj nadciąga niszczycielski żywioł. IMGW wydaje alerty

Z życia gwiazd: Karol Strasburger i Stan Borys spotkają się w sądzie. Sytuacja wygląda bardzo poważnie. O co chodzi