Jak podaje portal "O2", w czwartek 23 września nasz kraj zacznie znajować się pod wpływem niżu Tim II.Niestety front ten nie będzie dla nas zbyt łaskawy. Przyniesie wichurę oraz opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia. Gdzie będzie najgorzej?

Pogoda na czwartek 23 września

Przed uderzeniem wichury nad naszym kraju zaznaczy się obceność niezbyt aktywnego frontu ciepłego, który przyniesie nieco wyższe temperatury. Termometry w przeważającej części kraju pokażą od 14 do 17 stopni. Najcieplej będzie w południowo-zachodniej części kraju (Ziemia Lubuska, Dolny Śląsk, Opolszczyzna).

Początkowo wiatr będzie słaby i umiarkowany, niestety z godziny na godzinę jego prędkość będzie rosła. Najsilniej powieje na północy, szczególnie na wybrzeżu, a także w rejonach górskich. W godzinach wieczornych silniej powieje w znacznej części kraju. Wiatr osiągnie prędkość w porywach od 60 do nawet 85 km/h. W rejonach górskich wiatr może osiągnąć prędkość do 120 km/h.

Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem, które obowiązują w województwach zachodniopomorskim i pomorskim. Alert pogodowy drugiego stopnia obowiązuje w powiatach: kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim, koszalińskim, sławieńskim, słupskim, lęborskim, wejherowskim i puckim. Prognozuje się tu wiatr do 100 km/h.

Alert pierwszego stopnia przed silnym wiatrem może zostać wprowadzony również w piątek 24 września i objąć swoim zasięgiem cały kraj. Wiatr może powiać z prędkością od 65 do nawet 90 km/h.

IMGW ostrzega przed sztormem na Bałtyku, który może osiągnąć nawet 10 w skali Beauforta.

Jesteście gotowi na jesienną pogodę?

To też może cię zainteresować: Mężczyzna zakażony "mięsożerną" bakterią trafił do szpitala. To jeden z nielicznych przypadków w Polsce

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ewa Krawczyk musi zmierzyć się z poważną krytyką. Pierwsza żona Krzysztofa Krawczyka zwróciła się do wdowy z ważnym apelem. O co chodzi

O tym się mówi: Andrzej Piaseczny opublikował zaskakujące zdjęcie. Kim są ci dwaj panowie