Jak podaje portal "O2", wielu z nas kupuje chleb zapakowany w foliowy worek, co jest ogromnym błędem. Specjaliści nie mają wątpliwości, że taki zakup nie jest najlepszy. Z jakiego powodu?

Chleb w folii - dlaczego go nie kupować?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów chleba. Od pszennych przez mieszane, aż do chlebów żytnich. Pieczywo jasne i ciemne. Razowe, z dodatkami i bez nich. Idąc na zakupy często kupujemy bochenek zapakowany w foliowy worek.

Chlebowi zapakowanemu w folię nie sposób odmówić wielu zalet. Jedną z nich jest łatwość przechowywania, czy choćby przetransportowania go ze sklepu do domu. Jeśli zależy nam na smaku chleba, powinniśmy zrezygnować z folii, bo niestety przez nią bochenek traci swoje walory smakowe. Jednym słowem - przestaje smakować jak chleb.

Chleb/YouTube @bonkol
Chleb/YouTube @bonkol
Chleb/YouTube @bonkol

Wszystko w związku z faktem, że wewnątrz zamkniętej folii następuje proces utleniania. To prowadzi nie tylko do zaniku smaku, ale także tworzy sprzyjające warunki do rozwoju pleśni. Kupując chleb w folii lepiej zjeść go jak najszybciej.

Jak przdłużyć trwałość kupionego chleba?

Aby przedłużyć trwałość kupionego w sklepie bochenka, warto przechowywać go w drewnianym chlebaku. Można skorzystać ze sposobu stosowanego kiedyś przez nasze babcie. Wkładały one pokrojone jabłko do pojemnika, aby uniknąć przesuszenia pieczywa.

Zamiast foliowego worka warto skorzystać z bawełnianej ściereczki, która zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza i unikniemy przesuszenia chleba. Jeśli musimy przechować chleb dłużej, można go śmiało zamrozić - to sposób na świeżą i aromatyczną kromkę.

Chleb/YouTube @Kuchniujemy
Chleb/YouTube @Kuchniujemy
Chleb/YouTube @Kuchniujemy

A wy, jakie macie patenty na zachowanie świeżości pieczywa?

To też może cię zainteresować: GIS wydało pilny komunikat. Wycofano ze sprzedaży popularny produkt. Jego spożycie może mieć przykre skutki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przepowiednia z 1923 roku spełnia się na naszych oczach? Chodzi o 2022 rok

O tym się mówi: Aleksander Kwaśniewski wyjawił, co prezydent Andrzej Duda zawdzięcza jego żonie. Zaskakujące słowa byłego prezydenta