Jak podaje portal "Lelum", Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował o wycofaniu ze sprzedaży sezamu marki Kresto. W trakcie prowadzenia badań kontrolnych wykryto w nim pałeczki salmonelli. Spożycie produktu może doprowadzić do zatrucia pokarmowego!

GIS wycofuje ze sprzedaży popularny produkt

W ostatnim czasie GIS ma pełne ręce roboty. To już kolejne ostrzeżenie dla konsumentów przed produktem spożywczym, który wycofano ze sprzedaży. Bieżący komunikat dotyczy Sezamu marki Kresto. W trakcie przeprowadzonych badań wykryto w nim pałeczki salmonelli. Bakterię znaleziono w jednej z pięciu poddanych badaniu próbek.

Decyzją GIS ze sprzedaży wycofano Sezam marki Kresto, którego producentem jest VOG Polska Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 8, 96-100 Skierniewice. Kraj pochodzenia sezamu to Somalia. Wycofana partia ma oznacznie: L 210791V858 z minimalnym terminem spożycia do 30 września 2022 roku.

GIS wskazuje, że spożycie produktu zakażonego pałeczkami salmonelli może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Prowadzi bowiem do zakażenia pokarmowego. Dlatego każdy, kto dokonał zakupu wspomnianego produktu, powinine go wyrzucić lub zwrócić do sklepu.

Sklep/ YouTube @Spożywcza TV
Sklep/ YouTube @Spożywcza TV
Sklep/ YouTube @Spożywcza TV

Z komunikatu wynika, że producent został poinformowany o wykrytym skażeniu sezamu i zobowiązał go do podjęcia działań przewidzianych procedurami dotyczącymi produktów nie spełniających przyjętych norm.

Zakupiliście wymieniony w komunikacie GIS-u produkt?

To też może cię zainteresować: Lekarka opublikowała na mediach społecznościowych, ile zarobiła za skomplikowaną operację. Nie kryła oburzenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ewa Krawczyk musi zmierzyć się z poważną krytyką. Pierwsza żona Krzysztofa Krawczyka zwróciła się do wdowy z ważnym apelem. O co chodzi

O tym się mówi: Prezydent Andrzej Duda zaliczył kolejną wpadkę. Obok jego słów trudno przejść obojętnie. Co powiedział

Z życia gwiazd: Zaskakujące informacje na temat Marty Manowskiej obiegły media. Jeden z uczestników "Sanatorium miłości" zdradził sekret prowadzącej