Media obiegła bardzo niepokojąca wiadomość dotycząca nadchodzącego niebezpieczeństwa meteorologicznego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zauważył poważne zagrożenie pogodowe związane z cyklonem Tymoteusz.

Co zagraża Polsce?

Jak podaje Super Express opierając się na prognozach ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, cyklon Tymoteusz niebawem dotrze do Polski. Wydawane są już teraz ostrzeżenia meteorologiczne 2 stopnia, które obowiązują od czwartku 23 września. Silne wiatry zerwać się mogą zanim nadejdzie weekend.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że może powstać przed weekendem potężny sztorm na Bałtyku, co oznacza poważne kłopoty na północy Polski spowodowane gwałtownym załamaniem pogody. Prognozy są bardzo niepokojące - Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 km/h, w porywach do 100 km/h. Kierunek południowo-zachodni i zachodni, skręcający wieczorem na północno-zachodni - zapowiada IMGW.

Jak zaznacza Super Express, cytując Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, alerty drugiego stopnia obejmują nadmorskie powiaty. Trójmiasto i resztę obszarów województw Zachodniopomorskiego i Pomorskiego obejmują alerty pierwszego stopnia. Szczecin lub Bory Tucholskie mogą zmierzyć się z porywistym wiatrem nawet do 80 km na godzinę.

Jest wysoce prawdopodobne, że strażaków czeka bardzo ciężka najbliższa noc. Synoptycy przewidują, że gwałtowne załamanie pogody czeka w niedalekiej przyszłości cały obszar Polski. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca daleko posuniętą ostrożność przed skutkami silnych, porywistych wiatrów.

O tym się mówi: Prawnik Karola Strasburgera zabrał głos w sprawie oskarżeń Stana Borysa. Oświadczenie nie pozostawia złudzeń

Zerknij: Arnold Boczek i Marian Paździoch ponownie na antenie Polsatu? Nowy sezon serialu "Świat według Kiepskich"