Nie jest tajemnicą, że każdy wokalista czynnie działający zawodowo powinien traktować swoje zdrowie i głos w określony sposób, aby jak najdłużej zachować wysoką formę, zdrowie i zdolności wokalne.

Imprezowała i paliła papierosy

Niestety w świecie artystów i show-biznesu trudno jest o higieniczny tryb życia, gdyż artyści mają skłonności do rozrywkowego i niezwykle intensywnego życia. Boleśnie się o tym przekonała Natalia Kukulska, która towarzysząc muzykom w imprezach do białego rana, doprowadziła swój głos niemal do ruiny, o czym opowiedziała w jednym z wywiadów.

Artystka przyznała, że stan jej zdrowia uległ pogorszeniu przez niehigieniczny tryb życia, nadwyrężanie głosu, popalanie papierosów i niewystarczającą ilość odpoczynku - Często siedzieliśmy do rana, tańczyliśmy, przekrzykiwaliśmy się. Budziłam się ze 'zdartym gardłem'. Byłam niewyspana, popalałam papierosy. Doprowadziłam się w końcu do słabej formy. Za późno zrozumiałam, że na takim trybie życia za długo nie pociągnę. Mój organizm nie wytrzymał. Zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem i z głosem.

Gdy piosenkarka zorientowała się, że popada w twórczą stagnację, zdecydowała się wyjechać z mężem w poszukiwaniu pomocy i tak trafiła do szkoły Musicians Institute w Los Angeles. Choć niektóre ćwiczenia, jakie musiała tam wykonywać sprawiały jej trudność, zdołała otworzyć się artystycznie i na dalszych etapach odzyskiwania dobrej formy wokalnej, zdołała osiągnąć zamierzony stan, czego dowodem jest jej najnowsza płyta zawierająca 4 piosenki podsumowujące 25-lecie jej działalności na scenie.

O tym się mówi: Aleksandra Kwaśniewska ostro skrytykowana przez znanego stylistę mody. "Daleko jej do tytułu ikony stylu"

Zerknij: 39-letni lekarz odszedł w niewyjaśnionych okolicznościach. W jego mieszkaniu znaleziono pewną rzecz. Czy to rozwiąże sprawę