Jak donoszą media 30 września 2021 roku to ostatni termin na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Nie ulega wątpliwości, że rządowi bardzo zależy na tym, aby każdy mieszkaniec Polski wziął udział w tym spisie, aby jak najwięcej wiedzieć o obywatelach i ich stanie posiadania. Przepisy prawa przewidują nawet 5000 zł kary za odmowę.

Gdy spisując się online ominiesz któreś z pytań, nie przejdziesz do kolejnych

Ten aspekt niestety może sprawić wielu obywatelom trudność w samodzielnym spisaniu się przez Internet. Są także pytania, na które wielu może nie znać odpowiedzi, co także skłania ich do spisania się z pomocą rachmistrza.

“o2” podaje, że wielu rodziców podczas brania udziału w spisie powszechnym zastanawia się, czy wszystkie dzieci także powinny być ujęte. Według rządowej decyzji wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkiem. Jak pamiętamy, 10 lat temu wzięcie udziału w spisie powszechnym było dobrowolne, nie było także wielu pytań, które pojawiły się tym razem.

W tym roku mamy także możliwość wpisania się na trzy sposoby i w tym zakresie rząd daje całkowitą dobrowolność. Każdy, kto będzie miał ochotę spisać się online, będzie mógł to zrobić za pomocą specjalnego formularza podanego na rządowej stronie.

Można także wziąć udział w spisie drogą telefoniczną, albo umówić się na bezpośrednie spotkanie z rachmistrzem. wielu ekspertów jednak wyraziło wiele obaw przed sprytem oszustów, którzy w dobie współczesnej technologii są w stanie stworzyć zarówno stronę internetową, jak i formularz, oraz numer telefonu łudząco podobne do tych autentycznych stworzony przez rząd.

Gdy obywatel da się nabrać i padnie ofiarą oszustów, wszystkie jego dane wymagane w spisie powszechnym dostaną się w niepowołane ręce. Wiele przypadków wycieku danych, o których było głośno nawet w mainstreamowych mediach, dało do myślenia nie tylko ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa danych, jak i wielu obywatelom, którzy obawiają się, że ich prywatne dane zostaną skradzione.

Niemniej jednak wyraźna odmowa wzięcia udziału pisie według przepisów prawa jest karalna. Przepisy regulujące zasady wzięcia udziału w spisie powszechnym jasno określają, czyje dane powinny znaleźć się w formularzu. Gdy zatem rodzice zastanawiają się, czy każde dziecko powinno być spisane, przepisy prawa dotyczące spisu powszechnego jasno mówią o tym, że należy wpisać dane wszystkich osób, które mieszkały z nami w dniu 31 marca o północy, czyli również każde dziecko spełniające ten warunek powinno być wpisane w formularzu.

O tym się mówi: 39-letni lekarz odszedł w niewyjaśnionych okolicznościach. W jego mieszkaniu znaleziono pewną rzecz. Czy to rozwiąże sprawę

Zerknij: Nieznane informacje o Jarosławie Kaczyńskim wyszły na jaw. To zaskoczyło wiele osób. O co chodzi