Jak podaje “Super Express”, warunki pogodowe w naszym kraju ponownie budzą zdziwienie Polaków. Powodem takiego stanu rzeczy jest front działający na obszarze całej Polski. Jest ona podzielona na obszary pogodne i słoneczne, oraz na takie nawiedzane przez silne opady deszczu.

Kraj podzielony na obszary pogodne i deszczowe

Według meteorologów 28 września 2021 roku we wtorek mogą pojawić się w burze, zaskoczyć też mogą zróżnicowane temperatury pokazywane na termometrach. Jak podają synoptycy ostatnie dni września niosą ze sobą zróżnicowane warunki atmosferyczne. Na zachodzie kraju panują warunki deszczowe, w związku z czym należy pamiętać o zabraniu parasola wychodząc z domu.

We wschodnich rejonach Polski pogoda jest przyjemna i sprzyjająca wyprawom w plener. Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają między innymi przed przewidywanymi opadami deszczu i burzami - W zachodniej połowie kraju i na krańcach południowych zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Od Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk możliwe lokalne burze. W czasie burz prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane.

Ponadto Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje przewidywane temperatury, jakie mogą pojawić się w różnych obszarach kraju. Suwalszczyzna, podgórskie rejony Karpat mogą spodziewać się maksymalnej temperatury od 13 stopni Celsjusza, w centrum ma być około 17 stopni Celsjusza, zaś na południowym zachodzie do 20 stopni Celsjusza. Słabe i umiarkowane podmuchy wiatru, zaś nad morzem powieje mocniej.

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża