Melanina to specjalny pigment, który odpowiada za kolor naszych włosów. Jest obecna w ciele każdego człowieka, ale w różnych ilościach.

Na przykład czarne i ciemnobrązowe włosy mają więcej melaniny niż włosy blond. Z wiekiem nasz organizm traci zdolność do produkcji tego pigmentu, dlatego wiele osób boryka się z problemem siwych włosów już po 40 latach życia.

W rzeczywistości włosy wcale nie są siwe, są przezroczyste. Ze względu na załamanie światła wydaje nam się, że włosy są siwe. Wczesne pojawienie się siwych włosów może być związane z następującymi czynnikami: niedoborem witamin (B2, B3, B6, B12), stresem, chorobami tarczycy, zaburzeniami równowagi hormonalnej i dziedzicznością.

Dlatego jeśli w młodym wieku napotkasz problem siwych włosów, powinieneś natychmiast udać się do trychologa, aby poznać przyczyny ich pojawienia się. A nasza redakcja dzieli się z Wami przepisem na odżywkę do włosów z czarną herbatą, która pomoże zamaskować siwe włosy. Nadaje się do każdego koloru włosów, więc blondynki nie powinny bać się zafarbowania na ciemny kolor. Odżywka nadaje siwym włosom złoty odcień.

Składniki:

6 łyżek czarnej herbaty baikhovi

2 litry wrzącej wody

3 łyżki octu jabłkowego

Przygotowanie:

Zrób mocną herbatę i pozwól jej całkowicie ostygnąć. Mocną herbatę przecedź przez sito i lekko podgrzej płyn. Do herbaty dodaj ocet jabłkowy.

Przed umyciem głowy dobrze zastanów się nad swoim strojem: nie chcesz, aby na dobrych ubraniach pojawiły się skomplikowane plamy z herbaty? Zaraz po umyciu głowy spłucz włosy naturalnym naparem z herbaty.

Płucz przez 15-20 minut. Po zabiegu nie trzeba zmywać naturalnego środka i odsączać ręcznikiem. Staraj się jak najmocniej ścisnąć je rękami, aby potem wysuszyć je suszarką do włosów. Ta procedura powinna być wykonywana za każdym razem, gdy myjesz głowę. Za dwa tygodnie zauważysz widoczny efekt!

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża