Problem jednak w tym, że efekt ich stosowania nie spełnia oczekiwań. Po zakupie takiej maski pozostaje tylko żałować zmarnowanych środków. Jeśli chcesz wyglądać przynajmniej o 10 lat młodziej i mieć idealnie gładką i zadbaną skórę, nie spiesz się z wydawaniem pieniędzy na drogie produkty, po prostu spróbuj zrobić domową maskę przeciwzmarszczkową, której efekt Cię zadziwi.

Aby przygotować domową maskę, będziesz potrzebować:

1 łyżeczka tłustej śmietany;
1 łyżeczka skrobi;
1 łyżeczka oliwy;
1 łyżeczka świeżo wyciśniętego soku z granatów.


Umieść wszystkie składniki w jednym pojemniku

Zwracamy uwagę, że sok z granatów musi być świeżo wyciśnięty, dlatego zaleca się przygotowanie go bezpośrednio przed przygotowaniem maseczki.

Wymieszaj składniki, aby uzyskać gładką konsystencję

Przed nałożeniem maski na twarz koniecznie przetestuj pod kątem alergii: nanieś niewielką ilość domowego kosmetyku na łokieć i odczekaj chwilę. Jeśli nie odczuwasz żadnych nieprzyjemnych doznań, możesz nałożyć maseczkę na wcześniej oczyszczoną skórę.

Maseczkę pozostawić na twarzy na 15 minut, a następnie zmyć wodą o temperaturze pokojowej. Po użyciu maski nałóż niewielką ilość kremu nawilżającego na twarz.

Maskę można wykonać seryjnie: raz w tygodniu przez miesiąc. Następnie trzeba będzie zrobić sobie przerwę, aby skóra nie przyzwyczaiła się do maski.

Na filmie możesz obejrzeć wszystkie etapy tworzenia domowej maski na twarz:

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża